Dekoracyjne konfetti na weselu – skąd taka tradycja?

Nowożeńcy wychodzą z kościoła i zostają obsypani ryżem lub drobnymi monetami. Co dzieje się dalej? Panna młoda ma problem z pozbyciem się białych ziaren z misternie układanej fryzury, zbieranie bilonu jest uciążliwe, a moment odjazdu na wesele przeciąga się w nieskończoność. Niezbyt kuszący scenariusz, prawda? Ale jest na to proste rozwiązanie. Zobacz, skąd wziął się zwyczaj obsypywania pary młodej, i przekonaj się, dlaczego w tym celu warto postawić na konfetti.

Obsypywanie pary młodej – skąd się wzięło?

To bardzo stary zwyczaj, który na dobre zakorzenił się w polskiej tradycji. Ale czy wiesz, że pochodzi z Chin? W tamtejszej kulturze nowożeńców obsypywano ryżem, który jest symbolem płodności i powodzenia. Miało to sprzyjać parze młodej w zdrowiu, dostatku i szczęśliwym pożyciu.

W Polsce z czasem zaczęło się tę tradycję unowocześniać. Zamiast ryżu coraz częściej sypały się monety, które miały symbolizować dobrobyt, a nawet płatki kwiatów. Jednak współcześnie najchętniej wybiera się do tego konfetti i tuby strzelające, takie jak tutaj: https://decomaxparty.pl/312-konfetti.

Konfetti – dlaczego warto je wybrać?

Sypanie ryżem nie każdemu się podoba, bo kojarzy się z marnowaniem jedzenia. Płatki kwiatów mogą zostawić ślady na sukni panny młodej. W dodatku szybko więdną, przez co nie zapewnią takiego efektu, jakiego wszyscy oczekują. Monety trzeba najpierw zgromadzić, a ich zbieranie jest uciążliwe dla nowożeńców i pochłania cenny czas. Unikniesz wszystkich tych problemów, jeśli zdecydujesz się na konfetti, które jest lekkie i bezpieczne. Nie pobrudzi żadnej kreacji, a w dodatku łatwo usuniesz je z włosów, ubrania i sprzed kościoła. Wspaniale prezentuje się też na zdjęciach i pamiątkowym filmie.

Dekoracyjne konfetti na weselu - skąd taka tradycja? 2

Konfetti także na weselu

Na weselu jest kilka szczególnych momentów, którym warto zapewnić odpowiednią oprawę. Konfetti wystrzelone z tub lub sypiące się z sufitu zapewni dodatkowe efekty podczas pierwszego tańca i przy krojeniu tortu. Może również urozmaicić oczepiny i przydać się do przeprowadzanych wtedy konkursów.

Konfetti – jakie wybrać?

Na weselu dominuje kolor przewodni? Konfetti powinno być zatem w tej samej barwie. Jeśli para młoda zdecydowała się na wesele w stylu romantycznym, najlepiej wpasuje się w nie konfetti w kształcie serc lub delikatnych płatków róż.

Pięknie prezentuje się też konfetti metalizowane. Wolisz coś bardziej wystrzałowego? Postaw na tuby strzelające serpentynami. Jak widzisz, konfetti świetnie sprawdzi się na weselu jako dekoracja, która podkreśli najważniejsze momenty. A Twój portfel nawet tego nie odczuje!

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button