Aranżacja nowoczesnego salonu – modna, otwarta przestrzeń w 2021 roku

W 2021 roku w nowoczesnych wnętrzach pojawi się nie tylko potrzeba wygody, ale również nowych kolorów i udogodnień, które poprawią nasze samopoczucie. Jak zaplanować stylowy i komfortowy salon? Odpowiadamy.

Otwarty salon w kolorach natury – ekologiczne wnętrze

Remont naszego salonu możemy śmiało rozpocząć od wyboru odpowiednich kolorów. 2021 rok sprzyja ekologicznym rozwiązaniom, dlatego warto wziąć pod uwagę te nawiązujące do natury. Barwa ziemi lub kolory kwiatów? To wyśmienite wybory! Do popularnych rozwiązań należeć będą również: róże, lawenda i czerwienie. To nie tylko opcja na ściany, ale również tapicerkę kanapy, kolory poduszek czy elementy dekoracyjne w naszym wnętrzu. Osobom, które nie gustują w tak spójnych kolorach, projektanci proponują bardziej energetyzujące barwy, przede wszystkim niebieski i zielony.

Jak wspomnieliśmy, ekologia w 2021 roku ma bardzo duże znaczenie również w salonach. Bez przeszkód można sięgać po wszelkie naturalne materiały – jednak miejsca na tronie łatwo nie odda… drewno! Meble, podłogi, ozdoby a nawet ściany z drewna będą prawdziwym hitem. Jeżeli chcemy postępować ekologicznie, warto zadbać o to, by wykorzystywane materiały były naturalne. Drewno może mieć skazy czy widoczne sęki – dodadzą one naszym meblom więcej uroku.

Uwaga! Upewnij się, że produkty, które kupujesz powstały w sposób przyjazny dla przyrody.

Aranżacja nowoczesnego salonu – modna, otwarta przestrzeń w 2021 roku 2

Minimalistyczne dodatki w salonie – jak ozdobić wnętrze?

Aranżacja otwartego salonu może być ogromną przyjemnością dla całej rodziny. Największą radość sprawi wspólne dobieranie odpowiednich dodatków, które dopełnią wnętrze. Choć minimalizm dalej należy do najmodniejszych opcji, popularne staną się printy i obrazki w wyrazistych kolorach. W modny sposób uzupełnią one nasze spokojne wnętrza.

Może powiesimy plakat z ulubionego filmu, albo reprodukcję dzieła artysty, którego od dawna podziwiamy? Takie dodatki będą miały spory wpływ na ostateczny wygląd naszego salonu. Ponadto, umiejętnie dobrane energetyzujące elementy pomogą oddzielić strefę wypoczynku od tej związanej z aktywnością umysłową czy fizyczną.

Co jeszcze? Do łask wrócą dywany! Warto postawić na wspomniane wcześniej kolory związane z naturą, które idealnie dopełnią naszą przestrzeń. Geometria wciąż jest na czasie, więc jeżeli nie wprowadzi to do salonu przepychu, warto zaufać nieco bardziej szalonym rozwiązaniom.

Home office w 2021 roku – przestrzeń w salonie do komfortowej pracy

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w 2021 roku home office wciąż będzie naszą codziennością: zarówno dorośli, jak i dzieci będą wypełniać swoje obowiązki bez wychodzenia z domu. Warto przewidzieć wystarczająco miejsca, by każdy członek rodziny posiadał komfortową przestrzeń sprzyjającą skupieniu. Kompaktowe biurko z metalowym organizerem na ścianie to dobra baza do tworzenia prostych aranżacji. Minimalistyczne ozdoby oraz przedmioty, które mogą przydać się podczas codziennej pracy pozwolą na dopasowanie kącika do pozostałej części otwartego salonu. Również odpowiednie tło nie pozostaje bez znaczenia – głównie podczas telekonferencji. Coraz częściej pomagają w tym… parawany!

Aranżacja nowoczesnego salonu – modna, otwarta przestrzeń w 2021 roku 3

Salon w 2021 roku – podsumowanie

We wnętrzach bez zmian króluje minimalizm i natura. Jednak w centrum zainteresowania architektów wnętrz nadal stoi człowiek i jego potrzeby. Wpływ natury pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie, a samo patrzenie na spokojne kolory czy florystyczne wzory może wprowadzić nas w kojący nastrój. Projektanci rozumieją również, że niewielkie mieszkania w centrum miasta są inne niż te w dużych domach, dlatego popularny minimalizm nie wprowadza do naszych mieszkań zbędnego przepychu.

W 2021 roku powinniśmy postawić przede wszystkim na siebie. Mieszkanie ma odzwierciedlać nasze zainteresowania, charakter oraz hobby. Nie powinno w nim zabraknąć również osobistych elementów, niezależnie od tego czy wpisują się w nurty zapowiadane na przyszły rok. Choć moda jest dla wielu z nas ważna, powinniśmy pamiętać, że to domownicy są priorytetem – ostatecznie to my spędzamy w tym pomieszczeniu wspólnie czas, spożywamy posiłki i pogłębiamy rodzinne relacje.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button