Jaki odkurzacz wybrać?

Dobry odkurzacz jest niezbędny w każdym domu. To praktyczne urządzenie pozwala maksymalnie usprawnić sprzątanie. Sprawdź, jak wybrać idealny model!

Odkurzacz to jeden z najbardziej popularnych domowych sprzętów. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów urządzenia. Jeżeli stoisz przed wyborem odkurzacza, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Odkurzacze bezworkowe czy workowe?

W sklepach dostępne są różne rodzaje odkurzaczy. W ofercie sprzedawców bez problemu znajdziemy zarówno tradycyjny odkurzacz workowy, jak i odkurzacz bezworkowy. Odkurzacze workowe to urządzenia, które zbierają zanieczyszczenia w płóciennych lub papierowych workach (należy je regularnie wymieniać). Z kolei odkurzacz bezworkowy jest wyposażony w plastikowy pojemnik, w którym gromadzą się zabrudzenia. Posiadanie takiego urządzenia jest wygodnym rozwiązaniem ze względu na brak konieczności wymiany worków. Trzeba jednak pamiętać o systematycznym czyszczeniu pojemnika. Coraz częstszym wyborem staje się również odkurzacz pionowy, nazywany inaczej stojącym. Odkurzacze pionowe są bardzo komfortowe w użytkowaniu i zajmują niewiele miejsca podczas przechowywania.

A może odkurzacz piorący?

Ciekawą alternatywą dla zwykłych odkurzaczy są odkurzacze piorące (wyposażone w funkcję prania). Za ich pomocą można z łatwością usunąć uporczywe plamy z dywanów i tapicerek, a także odświeżyć panele, parkiet czy linoleum. Jeżeli zależy Ci na wielofunkcyjnym urządzeniu, które poradzi sobie z trudnymi zanieczyszczeniami, odkurzacz piorący będzie idealnym rozwiązaniem.

Jaki odkurzacz najlepszy?

Zastanawiasz się, jaki odkurzacz kupić? Aby wybrać sprzęt najlepiej dostosowany do własnych potrzeb, podczas zakupu należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów urządzenia. Bardzo ważna jest przede wszystkim moc ssania odkurzacza, którą należy dostosować do rodzaju odkurzanej powierzchni. Przykładowo – do parkietu i paneli wystarczający będzie sprzęt o mocy ok. 650W, a w przypadku wykładzin i dywanów lepiej sprawdzi się moc odkurzacza, która wynosi przynajmniej 750W. Warto także sprawdzić, jak wygląda kwestia głośności urządzenia. Jeżeli chcesz kupić cichy odkurzacz, wybierz sprzęt generujący hałas na poziomie poniżej 65 dB. Jeśli zależy Ci na sprzęcie najwyższej jakości, warto zwrócić uwagę na urządzenia od sprawdzonych producentów. Świetną propozycją są m.in. odkurzacze Electrolux.

Wybór odpowiedniego odkurzacza nie jest łatwym zadaniem. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na swoje oczekiwania dotyczące urządzenia. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się np. na odkurzacz pionowy, odkurzacz bezprzewodowy, sprzęt z funkcją prania lub wybrać tradycyjne urządzenie workowe.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button