Jak pielęgnować drzewka iglaste?

W przydomowym ogrodzie posiadasz drzewa iglaste i zastanawiasz się, jak skutecznie zadbać o te rośliny, aby rosły pięknie i zdrowo? Ważne jest zarówno odpowiednie miejsce posadzenia, podlewanie, nawożenie, jak również podcinanie. Poznaj kilka wskazówek, jak pielęgnować drzewa iglaste, otocz je właściwą opieką i ciesz się przepięknie wyglądającym ogrodem!

Nawożenie iglaków – dostarcz cennych minerałów i pierwiastków

Aby drzewa mogły rosnąć zdrowo, należy pamiętać o ich nawożeniu – można to robić nawet raz na tydzień czy dwa tygodnie. Nawożenie drzew iglastych podzielone zostało na dwa okresy: od marca do lipca oraz od sierpnia do października. Pierwszy etap to głównie stymulacja wzrostu i zadbanie o prawidłowe pH gleby, drugi natomiast to przygotowanie do zimy i dostarczenie cennych pierwiastków. Warto również stosować nawóz do iglaków przeciw brązowieniu, który zapobiega wysuszeniu i sprawi, że iglak będzie pięknie prezentował się w ogrodzie, na tarasie czy balkonie. Do tego celu najlepiej zastosować dedykowany do iglaków preparat, który jest przez nie łatwo przyswajalny, a także złożony z kompozycji bogatej w makro- i mikroelementy. Nawozy dla iglaków to także szeroka możliwość zastosowania – zarówno jako nawożenie doglebowe, jak i dolistne, a także niezwykła wygoda użytkowania – dodajesz je do wody i stosujesz podczas podlewania drzewka.

Poradnik pielęgnacji drzew iglastych

Kolejną bardzo ważną zasadą w pielęgnacji iglaków jest ich nieprzelewanie! Rośliny te lepiej rosną, gdy są podlewane rzadziej, ale za to obficie – przemocz glebę wokół drzewa na głębokość ok. 10-15 cm, ale rób to co ok. 10 dni. Iglaki najlepiej podlewać rano, a także co jakiś czas spryskiwać je wodą. Oprócz tego warto zastosować również ściółkowanie – zapobiega to rozprzestrzenianiu się chwastów, a także wzbogaca ziemię w cenne dla iglaków minerały. Chcesz poznać więcej sposobów pielęgnacyjnych drzew iglastych? Koniecznie odwiedź Lovethegarden.com i zapoznaj się z wieloma poradami oraz ciekawostkami z roślinnego świata!

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button