Odkurzacz, który również myje podłogę

Żyjemy w czasach, w których każda chwila jest cenna. Nic dziwnego zatem, że staramy się minimalizować obowiązki do minimum. O tym samym pomyśleli producenci odkurzaczy pionowych i wprowadzi na rynek odkurzacze myjące. Potocznie nazywamy je odkurzaczami 3w1. Dlaczego 3 a nie 2, skoro urządzenie odkurza i myje? Otóż 3 funkcją jest odkurzacz ręczny, czyli odpinany mały poręczny odkurzacz, za pomocą którego możemy szybko zebrać okruszki z fotela czy sofy. Taki odkurzacz może nam również posłużyć do szybkiego posprzątania w samochodzie. Jakie są zatem pionowe odkurzacze myjące?

Szybkie odkurzanie i mycie podłogi w jednym

We wstępnie napisaliśmy, że każda chwila jest dla nas bardzo cenna. Nie trudno wyobrazić sobie podstawowy schemat sprzątania, kiedy najpierw odkurzamy, a następnie sięgamy po mopa i myjemy podłogę. Ale to już przeszłość. Obecnym trendem na rynku są odkurzacze, które mają wbudowanego mopa i myją podłogę jednym ruchem wraz ze zbieraniem brudu przez odkurzacz. Czas sprzątania skraca się nagle o połowę. Nieźle!

Test odkurzacza 3w1

Przede wszystkim odkurzacze pionowe znane są z tego, że w większości są bezprzewodowe. Czas pracy na baterii akumulatora wynosi w zależności od modelu ok 40-50 minut. Nie ma plątaniny kabli, nie ma potrzeby przepinania kabla z jednego gniazda do drugiego. W końcu nie ma potrzeby zwijania.

power pro aqua 3w1

Odkurzacze pionowe są lekkie i nie ma potrzeby ciągania za rurą całego urządzenia. Przez to odkurzacz łatwo można przemieścić przez wąskie zakamarki. Lekkości odkurzaczowi pionowemu dodaje również opcja odkurzacza podręcznego. Po wypięciu otrzymujemy bardzo poręczny odkurzacz, który można łatwo podnieść i za pomocą którego można szybko poodkurzać trudnodostępnie miejsca.

Często odkurzacze pionowe wyposażone są w dodatkowe lampki, które doświetlą miejsca słabiej widoczne, np. pod sofą czy pod fotelem.

odkurzacz podręczny 3w1

Ponadto bez problemu możemy takim odkurzacz zebrać kurz lub pajęczynki z sufitów i innych miejsc trudnodostępnych.

Kolejną zaletą odkurzacza pionowego jest jego kompaktowy rozmiar. Taki odkurzacz z powodzeniem możemy powiesić na ścianie, przez co zajmuje znacznie mniej miejsca.

Mycie podłóg odkurzaczem

A jak radzi sobie odkurzacz 3w1 z myciem podłóg? Z pewnością wiele osób tutaj będzie miało najwięcej wątpliwości. Praktyczna nakładka z mikrofibry jest w stanie wyczyścić bardzo mocno zabrudzoną podłogę. Jest skuteczny nawet w przypadku zaschniętych plam. Czasami jest konieczność dozowania większej ilości wody. Ale najlepsze jest to, że wodę mamy zawsze pod ręką. Wystarczy nogą przycisnąć dozownik, aby mop zaczął skuteczniej osuwać zabrudzenia.

nakładka mopująca

Na koniec

W większości mieszkań, odkurzacz powinien poradzić sobie na 1 raz, czyli bez konieczności ponownego ładowania. W przypadku powierzchni powyżej 100m2, może jednak zajść konieczność doładowania akumulatora. Szczególnie będziemy musieli to zrobić, jeśli będziemy używać wyższej mocy urządzenia czy trybu turbo.

Ponadto w zależności od modelu, różne są pojemniki na wodę. Z reguły jednorazowo można umyć ok 50-60m2, co jest wynikiem bardzo zadowalającym.

Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia, czy warto nabyć taki odkurzacz, to dodam tylko na koniec, że inwestycja w odkurzacz pionowy 3w1 oznacza oszczędność kilkudziesięciu godzin naszej pracy rocznie.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button