Jak wyczyścić białe buty sportowe?

Czyszczenie białych butów sportowych to spora odpowiedzialność ze strony ich posiadaczy, ponieważ bardzo łatwo można je uszkodzić. Nie da się ukryć, że ten kolor jest jednak coraz bardziej popularnym wyborem, zarówno jeśli chodzi o producentów obuwia, jak i o klientów. Istnieją jednak pewne metody, dzięki którym czyszczenie białych butów przebiega bezproblemowo, a w efekcie końcowym są one pozbawione zanieczyszczeń i gotowe do dalszego użytku. Nie trzeba od razu kupować drogich środków czystości, dostępnych w specjalistycznych sklepach. Wystarczy odrobina kreatywności i sięgnięcie po domowe produkty, które każdy powinien mieć pod ręką.

Z czego skorzystać podczas czyszczenia białych butów sportowych?

W pierwszej kolejności można skorzystać z sody oczyszczonej. Wystarczą dosłownie 2-3 łyżeczki sody, która powinna być dokładnie wymieszana z wodą. Dzięki temu z całą pewnością z butów usunie się wszelkie zanieczyszczenia, nawet te najtrudniejsze. Oczywiście roztworu nie powinno się wylewać bezpośrednio na białe obuwie sportowe, można wykorzystać do tego zwykłą ściereczkę, dzięki której umiejętnie rozprowadzi się go po całym bucie. Usuwa się w ten sposób plamy duże, jak i te zdecydowanie mniejsze. Obuwie jest pozbawione niedoskonałości i wraca do codziennego użytku. Po wykonaniu takiego zabiegu białe buty będą wyglądały praktycznie jak nowe.

Drugim sposobem, przed którym z pewnością nie należy się wzbraniać jest sok z cytryny. W tej sytuacji należy połączyć 3-4 łyżeczki takiego soku z wodą. Podobnie jak w poprzednim przypadku ścierkę powinno zamoczyć się w uzyskanym roztworze, a następnie rozprowadzić go po całym bucie. Dzięki temu szoruje się nie tylko obuwie męskie, ale też damskie oraz dziecięce. To niezwykle uniwersalna metoda, sprawdzająca się za każdym razem. Poza tym można zapewnić sobie ładny zapach butów, ponieważ cytryna posiada niesamowicie oryginalny zapach, który usunie z butów nieprzyjemną woń, np. wtedy, gdy obuwie jest już bardzo długo użytkowane.

białe buty

Trzecią metodą, równie skuteczną jest zastosowanie octu. To produkt, który używany jest do usuwania plam z butów wykonanych ze skóry, ale również tych sportowych, więc śmiało można się na niego zdecydować. Procedura użycia octu nie jest zbyt skomplikowana, nie trzeba go nawet łączyć z wodą, wystarczy nalać odrobinkę na ścierkę, a następnie przenieść na buty. Ścierka może być co prawda zwilżona, ale nie jest to żadna konieczność. Po zakończonym czyszczeniu buty warto dokładnie przemyć wodą, aby usunąć z nich ocet oraz pozostawiony przez ten produkt zapach.

Jakich jeszcze produktów można użyć podczas czyszczenia białego obuwia?

Podczas czyszczenia białego obuwia należy skupić się na tym, aby:

  • nie uszkodzić go,
  • nie straciło swojego koloru i nie wyblakło.

To podstawowe zasady, którymi powinien kierować się każdy właściciel białego obuwia. Warto mieć świadomość tego, że wspomniane już sposoby są całkowicie bezpieczne i nie doprowadzą do żadnych szkód. Zainteresowani skorzystać mogą z dwóch kolejnych sprawdzonych metod, m.in. z płynu do mycia naczyń. Na nawilżoną ściereczkę nakłada się niewielką ilość detergentu i tak przygotowaną substancję nanosi się na swoje obuwie sportowe. W tym przypadku może pojawić się piana, dlatego też po zakończeniu procesu konieczne jest przemycie własnych butów, aby ją usunąć. Nie ma też żadnych przeciwwskazań co do tego, aby białe obuwie sportowe wyprać w misce, używając do tego proszku do prania lub też po prostu wsadzić je do pralki, w specjalnym woreczku, przy odpowiedniej do tego temperaturze.

Ostatnim sposobem jest użycie profesjonalnych środków czystości. Oczywiście są one szeroko dostępne nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale przede wszystkim w sklepach internetowych. Przed zastosowaniem takich środków warto sięgnąć najpierw po impregnat, aby białe obuwie sportowe było idealnie zabezpieczone. Tym samym nie dojdzie do żadnych przykrych zdarzeń. Stworzy się dzięki temu warstwę ochronną. Jak widać sposobów na czyszczenie białych butów jest wiele, a każdy właściciel wybierze dla siebie idealny.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. Białe obuwie wymaga szczególnej pielęgnacji, aby nie tylko było czyste, ale służyło nam przez wiele długich lat. Warto o tym pamiętać, ponieważ w sklepach dostępne są specjalistyczne produkty do czyszczenia białych butów i ich impregnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button