Czy ekologiczne środki czystości są skuteczne?

Sprzątanie to “syzyfowa praca”, którą trzeba regularnie wykonywać. Tylko w ten sposób można wygrać z bakteriami, brudem i kurzem. Do sprzątania używamy często dużych ilości chemii w postaci płynów i proszków, dostępnych powszechnie w sklepach. Są to jednak substancje, które mogą szkodzić zdrowiu. Czy można sprzątać ekologicznie?

Domowymi sposobami, przy użyciu naturalnych środków, które znajdują się w każdej kuchni, można wyczyścić wiele rzeczy. Soda oczyszczona i ocet są w wielu domach stosowane do sprzątania, usuwania trudnych plam z kuchennych blatów, a nawet tapicerki. Warto stosować również ekologiczne środki czystości dostępne w sprzedaży. Są doskonałe do mycia okien, frontów mebli, naczyń, blatów i innych powierzchni w kuchni i łazience, urządzeń sanitarnych. Czyszczą skutecznie, a co równie ważne, nie wpływają negatywnie na zdrowie i środowisko.

Jak sprzątać domowym sposobem?

Najprostsze środki czystości możemy przygotować sami. Powstają one najczęściej na bazie octu i sody oczyszczonej. Z tych znanych składników nasze babcie przygotowywały skuteczne pasty czyszczące, płyny, proszki. Takie domowe produkty nie zawierają konserwantów i szkodliwej, niebezpiecznej dla środowiska chemii. Jednak ich skuteczność jest spora.

Z sody i octu powstaje substancja silnie żrąca, która usuwa najbardziej uporczywe plamy. Sam ocet używany jest do dezynfekcji, chociaż nie na wszystkie bakterie działa. Zapobiega jednak rozwojowi moli spożywczych i wołków zbożowych. Ma również właściwość rozbijania struktur mineralnych, jak kamień czy różne osady, w których rozwija się wiele bakterii. Znana jest jego skuteczność w usuwaniu kamienia, który gromadzi się na kranach, umywalkach, zlewozmywakach.

Nie wszyscy lubią zapach octu, nie każdy więc polubi sprzątanie za pomocą octu, nawet dodając do niego olejek zapachowy. Jego charakterystyczna woń jest kwaśna i ostra.

Ekologiczne środki czyszczące dostępne w sklepach

Wygodnym rozwiązaniem dla osób, które chcą sprzątać w zgodzie z naturą, bez eksperymentowania z domowymi mieszankami, są ekologiczne środki czystości dostępne na golddrop.eu. Są to profesjonalne środki do sprzątania, produkowane w przyjazny dla środowiska sposób, niejednokrotnie wykazujące większą skuteczność od samodzielnie przygotowanych. Mają też miły zapach, są więc bardziej przyjemne w użytkowaniu. Przyjazna dla ludzi i środowiska chemia gospodarcza, wytwarzana przez polskiego producenta Gold Drop, zapewnia utrzymanie perfekcyjnej czystości, usuwając skutecznie osady, brud, pleśń, pielęgnując jednocześnie czyszczone powierzchnie.

Godne polecenia są środki do sprzątania z serii Eco Line, produkowane wyłącznie z naturalnych składników, zawierające przyjazne dla otoczenia olejki eteryczne. Wśród nich są płyny do mycia naczyń, szyb, urządzeń sanitarnych, kuchenek, WC, a także ekologiczny płyn uniwersalny. Wyroby te uzyskały oznaczenie UE ECOLABEL, czyli wyróżnienie europejskie, przyznawane środkom osiągającym wysokie standardy skuteczności i przyjaznym środowisku.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button