Akcesoria, nasadki i szczotki do odkurzaczy

Wybierając odkurzacz sprawdzamy jego moc, zużycie energii, poziom głośności i inne cechy, ale mało kto zwraca uwagę na akcesoria i dodatkowe nasadki dołączane do odkurzacza. Mnogość możliwych nasadek i szczotek może przyprawić nas o ból głowy, ale zazwyczaj producenci są bardzo oszczędni i wyposażaniu urządzeń. Powinniśmy sprawdzać co zawiera zestaw, ale jeśli będzie brakowało jakieś części w zestawie, to należy sprawdzić ile kosztują dodatkowe akcesoria.

Z czego może składać się zestaw szczotek i nasadek

akcesoria do odkurzacza

Nasadka podstawowa – Najważniejszą nasadką podstawową jest z pewnością szczotka uniwersalna. Korzysta się z niej podczas odkurzania 80-90% powierzchni. Sprawdzając nasadkę główną, należy się upewnić czy posiada regulację lub przełącznik długości włosia. Ważna jest również wysokość nasadki. Powinna być na tyle płaska, aby mogła zmieścić się pod sofą czy łóżkiem.

Nasadka do parkietu – Jeśli Wasze mieszkanie ma podłogę parkietową, należy na niej używać specjalnej szczotki z przeznaczeniem do parkietów. Nasadka ta dzięki długim włosom nie porysuje lakieru na parkiecie.

Ssawka szczelinowa – Jest to dość ważne akcesorium, dzięki któremu dotrzemy w miejsca wąskie i trudnodostępnie. Za pomocą tej ssawki możemy odkurzyć brud, który dostał się w szczelinę, np. między siedzisko, a oparcie sofy.

Akcesoria, nasadki i szczotki do odkurzaczy 1Turboszczotka – jest to często niedołączany do zestawu bardzo przydatny przedmiot, dzięki któremu znacząco wzrośnie siła ssania. Turboszczotka posiada specjalny wałek obrotowy. Dzięki turboszczotce możliwe jest odkurzanie sierści i włosów z dywanów. Warto dokupić turboszczotkę w przypadku kiedy posiada zwierzęta domowe.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button