Projekt domu Tytan – czy warto na niego postawić?

Przyszedł ten czas, wraz z żoną i dziećmi zdecydowaliście, że czas na budowę domu. To świetny czas, niestety problemu zaczynają się już od wyboru projektu. Chcemy jednak przedstawić jeden z pomysłów, na który możesz postawić. Oszczędzisz sobie sporo czasu i nerwów na szukaniu odpowiedniego domu dla swojego rodziny! Przedstawimy Ci dziś projekt domu Tytan.

Postaw na wyjątkowy, bo naprawdę sporych rozmiarów projekt domu Tytan. Świetna sprawa głównie dla rodzin 2+2 lub 2+3 za sprawą ilości pokoi. Przedstawimy teraz nieco podstawowe informacje na temat tego projektu, a także samego budynku. Będziesz wiedział, czy warto postawić na dom Tytan!

Powierzchnia działki i domu

Zaczniemy od przedstawienia powierzchni działki i domu. W tym pierwszym przypadku musisz się przygotować na zakup działki o szerokości minimalnej 16,7 metra. Długość tej działki musi wynosić minimum 19,56 metra. Tylko wtedy będzie możliwe postawienie budynku! Poznaj także powierzchnię dachu, która wynosić będzie dokładnie 153,13 metra kwadratowego, oczywiście, jeśli budynek będzie budowany zgodnie z projektem. Jak przedstawia się kąt nachylenia dachu? To 25 stopni! Przejdźmy jednak do powierzchni użytkowej, bo to z pewnością interesuje Cię najbardziej. Wynosi ona 134,26 metra kwadratowego. Powierzchnia zabudowy to z kolei nieco mniej, niż 105 metrów kwadratowych. Budynek z pewnością spory, ale nie oznacza to, że nie energooszczędny, o czym powiemy później. Warto dodać, że zgodnie z projektem jest to niezwykle nowoczesne rozwiązanie, które spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa i nie tylko, jakie zostały przedstawione już w roku 2021.

Rozkład pomieszczeń – co znajdziesz wewnątrz domu?

Zacznijmy może od garażu – stanowisko garażowe jest jedno. Znajduje się w budynku, co pozwala zagospodarować część ogrodu nieco inaczej, aniżeli stawianie dodatkowego budynku na garaż. Garaż ma niecałe 20 metrów kwadratowych powierzchni. Na parterze znajduje się także hall, pokój dzienny z jadalnią, kuchnia, spiżarnia, WC i kotłownia. Całość zajmuje niecałe 82 metry kwadratowe. Pierwsze piętro to już królestwo pokoi. Jest ich dokładnie cztery, a do tego dwie łazienki, korytarz i garderoba. Sporo miejsca dla rodziny z dwójką lub trójką dzieci. Oczywiście na takie rozwiązanie możesz postawić, kiedy masz tylko jedno dziecko, ale planujesz powiększyć rodzinę. Co więcej, zamiast pokoi, możesz tam zrobić gabinet, dodatkową garderobą, albo cokolwiek innego. Wszystko zależy od Twoich wymagań i preferencji. Przejdźmy jednak do kolejnej ważnej kwestii, czyli energooszczędności i technologii budownictwa.

Energooszczędne rozwiązanie za sprawą nowoczesnych technologii budownictwa

Czy wiesz, że energia użytkowa potrzebna do wentylacji i ogrzania wszystkich pomieszczeń w domu Tytan to zaledwie 34 kWh na metr kwadratowy w skali roku? W porównaniu do wielu innych budynków jest to naprawdę niewiele. Co więcej, energia pierwotna to zaledwie nieco ponad 64 kWh na metr kwadratowy w skali roku. Norma w 2021 roku to dokładnie 70, a im mniej tym oczywiście lepiej! Fundamenty tego domu są z betonowych ław i ścian fundamentowych z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne są murowane, a strop to Teriva. Chcesz poznać więcej szczegółowych informacji na temat projektu tego budynku? Wszystkiego dowiesz się na stronie, na której ten projekt widnieje, podaliśmy go na samym początku artykułu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button