Nowoczesne schody w domu – co to oznacza?

Dom to dla każdego miejsce bezpieczne, pełne wspomnień, ludzi czy ukochanych zwierząt. To duży przywilej i miejsce, do którego wracamy każdego dnia, by otrząsnąć się z trudów codzienności i być sobą. Każdy swój dom widzi nieco inaczej pod względem designu, gdyż każdy z nas ma inne gusta. Zatem mówienie o jednej definicji nowoczesności może być nieporozumieniem – dla jednych nowoczesność to harmonijny minimalizm, dla innych z pozoru odrzucający wszelkie zasady eklektyzm. Zatem jeśli mówimy o nowoczesnych schodach, nie mamy na myśli konkretnego stylu czy efektu – każdy sam musi swoje schody odkryć.

Dom pełen aranżacji

Jeśli chodzi o aranżowanie domu, ważne by zawczasu zdecydować się na jeden klucz aranżacyjny. Taki wybór poczyniony na wcześniejszym etapie urządzania pomieszczeń będzie świetnym drogowskazem przy wyborze wszelkich kolorów, mebli czy właśnie konstrukcji tak ważnych, jak schody.

Wielu decyduje się na proste i sprawdzone drewno. Drewniane schody są ponadczasowe i pięknie komponują się, w zależności od gatunku drzewa i wykończenia, w każdej przestrzeni. Będą wyglądać znakomicie w bardzo tradycyjnym domu, utrzymanym w stylu klasycznym czy eklektycznym, sprawdzą się również w nowoczesnych aranżacjach. Na drewnie możemy polegać szczególnie wtedy, gdy w naszym domu króluje parkiet czy panele. Wtedy mamy jasny punkt odniesienia, który wskazuje nam, jakie powinniśmy wybrać schody.

Nowoczesne schody w domu – co to oznacza? 2

Nowoczesność

Dla innych, nowoczesność to zerwanie z tym, co oczywiste. Na przykład schody metalowe, czy to proste czy spiralne, coraz częściej znajdą swoje miejsce i to nie tylko w loftach czy wnętrzach stylizowanych na loft. Schody metalowe, przy całej swojej surowości, mogą dodawać wiele lekkości, być mocnym akcentem na tle ciekawych barw czy dodatków. Tego typu schody dobrze sprawdzić się mogą w otwartych planach, gdzie nie mamy do czynienia z klatką schodową, a schodami samodzielnymi, łączącymi oba piętra. Metalowe schody będą wyglądać świetnie zarówno w czystych, jasnych przestrzeniach, jak i na tle cegły lub innych, nieco bardziej surowych materiałów.

Nowoczesne schody w domu – co to oznacza? 3

I wreszcie, gdzie mowa o surowości nie można pominąć ostatniego, głośnego trendu, jakim są schody betonowe. To goła szorstkość i zimno w pełnej krasie. Choć betonowe schody nie są dla każdego, w wielu stylach architektonicznych świetnie komplementują zastosowane rozwiązania. Są kontrastujące i prowokujące, jednak wpisują się dobrze w tak zwany brutalizm, czyli nurt architektoniczny stawiający na surowe wykończenie i ciekawe połączenia. Zatem nawet zimny beton potrafi zadomowić się w naszym domu.

Partner artykułu: FontanotShop

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button