Jak zapobiec pękaniu płyt gipsowo-kartonowych?

Płyty gipsowo-kartonowe są powszechnie używane podczas budowy nowych obiektów. Stosuje się je również podczas remontów i zmian aranżacji pomieszczeń, dlatego tak ważna jest ich trwałość i stabilność.

Od nich zależy nie tylko uzyskanie zamierzonego efektu, ale też bezpieczeństwo i zdrowie użytkowników pomieszczeń. Jak więc poradzić sobie z problemem pękających płyt?

Jak połączone są płyty?

Najpierw stawia się podkonstrukcję z rusztu stalowego, a następnie na niej montuje płyty. Zwyczajowo do łączenia profili stalowych używano wkrętów samowiercących typu pchełka. Ich charakterystycznym elementem była wypukła główka. Ponieważ główka była wysoka, przyczyniała się do deformacji płyty gipsowo-kartonowej. Skutkowało to uszkodzeniami, takimi jak pęknięcia i rysy.

Z płyt gipsowo-kartonowych wykonuje się też konstrukcje wielopłaszczyznowych sufitów podwieszanych, obudowy kanałów wentylacyjnych oraz inne drobne i wymagające precyzji wykonania elementy architektury. W tych przypadkach pęknięcia, które powstawały przy użyciu pchełek stawały się powodem do długotrwałej, dodatkowej pracy naprawczej i uciążliwego szpachlowania.

Więcej informacji o tym, jak uniknąć pęknięć na płytach g-k, znajduje się na stronie Siniat.pl

Dobra wiadomość – nowe wkręty eliminują usterki

Producent wkrętów Siniat w swojej ofercie umieścił samowiercące wkręty do blachy 1 mm. Ich charakterystycznym elementem jest płaska główka o grubości 1,2 mm. Ta innowacja powoduje, że deformacje płyt nie występują i znacznie usprawnia cały proces montażowy.

Kolejny element tego innowacyjnego produktu to szeroki kołnierz dociskowy. Jego średnica to aż 8 mm. Skutkuje to optymalnym rozłożeniem sił. Wkręt znakomicie się wkręca i nie obraca w gnieździe. Wkręty zbudowane są z wysokiej jakości stali, która jest odporna na korozję. Suma tych innowacji sprawia, że wkręty rozwiązują wiele problemów i znacznie skracają czas potrzebny na wykonanie konkretnej pracy.

Materiał promowany

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button