Czy drewniane daszki na drzwi to już przeżytek?

Dwudziesty pierwszy wiek to czas, w którym coraz większe znaczenie odgrywa nie tylko design wnętrz (pokoju gościnnego, kuchni itp.), ale także zewnętrzny wygląd domu, w tym między innymi drzwi wejściowych. Właściwie, taki stan rzeczy nie powinien nikogo zaskakiwać, ponieważ to właśnie drzwi wejściowe stanowią wizytówkę gospodarza domu. Oprócz samych drzwi istotne są także takie dodatkowe rozwiązania jak na przykład daszki. Czy drewniane daszki nad drzwi to już przeżytek? A może lepszym rozwiązaniem jest zastąpienie ich wersją wykonaną z poliwęglanu? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na te pytania, ale jeśli chcesz poznać ciekawe wskazówki w tym zakresie, koniecznie przeczytaj nasz tekst.

Daszki drewniane – charakterystyka, zalety, wady

Przez dziesięciolecia powszechnie wykorzystywane były daszki drewniane. Wciąż są one doceniane przez zwolenników klasycznego wystroju wnętrz. Do głównych zalet takiego rozwiązania należy przede wszystkim estetyka – zadaszenie drewniane po prostu dobrze się prezentuje w szczególności w sytuacji, gdy stanowi dopełnienie klasycznego wystroju. Niestety, nie jest ono pozbawione wad… a wiele wskazuje na to, że jest ich dość dużo.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że daszek wykonany z użyciem drewna nie jest odporny na takie niekorzystne warunki atmosferyczne jak m.in. deszcz (wilgoć), ale także silne promienie słoneczne. Deszcz może doprowadzić do zgnicia drewna, zaś słońce spowoduje po pewnym czasie wyblaknięcie koloru. To właśnie dlatego, aby móc uchronić daszek przed tym zagrożeniem, konieczna jest impregnacja drewnianej powierzchni.

To jeszcze nie wszystko: problematyczne może okazać się czyszczenie drewnianej powierzchni. Mokra ściereczka nie zawsze wystarczy. Tymczasem, zadaszenie jest każdego dnia narażone na liczne niekorzystne czynniki, w tym na przykład mokre liście czy sadze.

Zadaszenie z poliwęglanu. Dlaczego jest to dobry pomysł?

W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się daszki nad drzwi wykonane z poliwęglanu. Istnieją różne powody, które przyczyniają się do zwiększenia popularności tego rozwiązania. Przede wszystkim powierzchnia poliwęglanowa bardzo dobrze przepuszcza światło. Jeśli chcesz, by wiosną lub latem promienie słoneczne ogrzewały Cię już podczas wychodzenia z domu, daszek nad drzwi poliwęglanowy to bez wątpienia dobry pomysł.

Świetna przepuszczalność światła to ważna, ale nie jedyna wariantu poliwęglanowego. Powierzchnia wykonana z tego materiału cechuje się również dobrą wytrzymałością. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że gradobicie, silny wiatr lub ulewny deszcz doprowadzą do uszkodzenia daszku.

Wprawdzie daszek poliwęglanowy nie jest pod względem estetycznym tak atrakcyjny jak odpowiedniki wykonane z drewna, ale nie oznacza to, że oszpeci on wejście do Twojego domu. Wręcz przeciwnie: jest on przezroczysty, dzięki czemu dobrze wkomponuje się on najbliższe otoczenie niezależnie od panujących w nim kolorystyki czy stylu.

Jeśli chodzi o zalety opisywanego rozwiązania, kolejnym czynnikiem, o którym warto pamiętać, jest łatwość podczas codziennej konserwacji. Podczas gdy powierzchnie drewniane mogą wymagać większego starania, czyszczenie poliwęglanu w większości przypadków sprowadza się do użycia zwykłej ścierki oraz wody. Oczywiście, w przypadku takich niecodziennych zabrudzeń jak na przykład farba konieczne będzie zastosowanie innych metod działania.

Daszek nad drzwi z poliwęglanu. Podsumowanie

Jak widać, daszek nad drzwi z poliwęglanu to rozwiązanie, które warto wybrać z różnych względów. Jeśli zainteresował Cię ten pomysł, mamy dobrą wiadomość: daszki poliwęglanowe są dostępne w różnych rozmiarach oraz wariantach kolorystycznych. Do sklepów, w których można je kupić, należy na przykład https://arctom.pl/.

Treść promocyjna arctom.pl

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button