Gotowe domki drewniane – Idealne domki letniskowe na działkę.

Działka rekreacyjna, tylko na urlop, na letnie eskapady, a może na cały rok? Niezależnie od przeznaczenia niezbędnym elementem na takim terenie jest odpowiedni domek letniskowy. I niech nikogo nie zwiedzie określenie „letniskowy” – nowoczesne i praktyczne domki drewniane to nie tylko efektowna ozdoba i skromny daszek nad głową. Funkcjonalne domki sprawdzają się jako całoroczne i mogą być komfortowe, a zarazem praktyczne. Oczywiście wybierając idealne rozwiązanie trzeba wziąć pod uwagę kryteria, takie jakie rodzaj działki, przeznaczenie domku, budżet, metraż itp.

Domek letniskowy sezonowy i na cały rok

Istotnym argumentem przemawiającym za domkami letniskowymi jest ich metraż. Wiele z takich projektów nie przekracza 35 m2, a co za tym idzie ich ustawienie na działce nie wymaga pozwolenia na budowę. Formalności są uproszczone, wystarczy złożyć stosowne dokumenty w Urzędzie Miasta albo w Starostwie. Mimo niewielkiego metrażu domki letniskowe mogą być nawet domami mieszkalnymi, szczególnie jeśli mają praktyczne poddasze, antresolę czy taras. Zastosowanie odpowiedniej grubości i gatunku drewna, dodatkowego ocieplania sprawi, że na działce stanie praktyczny domek letniskowy całoroczny.

Domek letniskowy na miarę marzeń

Bardzo często podziwiamy stylowe domki letniskowe drewniane w górach, być może marzy nam się przytulny domek na działce nad jeziorem. Warto wiedzieć, że takie praktyczne domy można dziś kupić, zamówić praktycznie od ręki, oczywiście dopasowując je do swoich potrzeb i możliwości. Domki letniskowe z drewna to szeroka oferta – od niewielkich rekreacyjnych po piętrowe, z okazałym tarasem czy praktyczna antresolą. Najczęściej wykonane są z trwałego drewna z drzew iglastych (np. świerkowego). Są gotowe do montażu, ustawienia na wybranej działce. Mają podłogę, okna, drzwi, mogą mieć opcjonalne wyposażenie, np. w meble, okiennice, dodatkowe pokrycie dachu. Można wybierać domki drewniane z lub bez impregnacji, malowane na wybrany kolor. Zanim jednak zdecydujemy się na kolor czy dodatkowe elementy należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które pomogą wybrać domek letniskowy na miarę marzeń, oczekiwań i możliwości.

Gotowe domki drewniane - Idealne domki letniskowe na działkę. 2

Wybieramy domek letniskowy na działkę

Ileż to razy zachwycały nas drewniane domki nad morzem – niby niewielkie, a jakie praktyczne, jak wygodnie spędza się w nich letni urlop, nawet liczną rodziną. Czemu więc nie zdecydować się na taką praktyczną zabudowę na własnej działce? Tym bardziej, że możemy wybrać zarówno nieduży domek na weekendowe wypady, jak i większy domek letniskowy, w którym można mieszkać cały rok. Gotowe domki drewniane marki Wood & Play to projekty na miarę potrzeb, wystarczy tylko wziąć pod uwagę najważniejsze kryteria wyboru, takie jak:

  • typ działki na której stanie domek letniskowy
  • budżet na domek
  • dla ilu osób będzie nasz domek i jakie będzie jego przeznaczenie
  • zaplanowane pomieszczenia w domku

Rodzaj działki i budżet

Zaletą niewielkich i praktycznych drewnianych domków letniskowych jest możliwość postawienia ich nawet na działkach rekreacyjnych. Mimo to ich walory i wykonanie pozwalają na wykorzystanie ich jako całorocznych domów mieszkalnych. Jeśli domek będzie wolnostojący, a jego powierzchnia nie przekroczy 35 m2 (u podstawy), nie wymaga pozwolenia na budowę. Ogranicza to nie tylko formalności, ale także oszczędza czas i fundusze. Różnorodność oferty domków letniskowych pozwala dopasować wybór do każdego budżetu. Najmniej kosztują oczywiście domki mniejsze, o cieńszych ścianach, idealne jako kwatera na letni urlop. Decydując się na dom o grubszych ścianach czy opcjonalnym dociepleniu, dodatkowym pokryciu, okiennicach możemy na działce ustawić naprawdę spory, wygodny domek letniskowy całoroczny. Może mieć praktyczne piętro z sypialnią, antresolę, taras.

Ilość osób i zagospodarowanie przestrzeni

Na wybór metrażu, grubości ścian, a tym samym na zaplanowane wydatki, wpływa też przeznaczenie domku. Czy będzie tylko lokum na letnie weekendy, a może zamieszkamy w nim przez większość roku? Wystarczy nam miejsce na podstawowe sprzęty i łózko czy chcemy okazałego domku z aneksem kuchennym, sypialnią na antresoli lub poddaszu? Zachwycił nas drewniany domek letniskowy nad morzem z pięknym tarasem? Marka Wood & Play oferuje również takie projekty (np. domek Angel). Jeśli w domku ma zamieszkać rodzina albo planujemy podejmować gości dobrym rozwiązaniem jest antresola albo piętro z sypialniami. Z kolei ów wymarzony taras oddziela przestrzeń spotkań towarzyskich od mieszkalnej i wypielęgnowanego ogrodu.

Domki letniskowe Wood & Play

Jak widać przy wyborze domku letniskowego mamy sporo do przemyślenia, ale też możliwości są bardzo różne. Przeglądanie oferty gotowych domków Wood & Play może być inspiracją przy podejmowaniu decyzji.
Firma oferuje zarówno niewielki metraż idealny na letni wypad, np. domek Jeremi czy John z praktycznym trasem. Są również bardziej okazałe konstrukcje o grubszych ścianach, takie jak piękny świerkowy dom Hannah z efektownymi przeszkleniami czy domek Gregor z funkcjonalnym poddaszem.

Wszystkie domki letniskowe wykonane są wyjątkowo trwałego i odpornego drewna suszonego. Firma oferuje także wiele opcjonalnych rozwiązań, takich jak dodatkowe okna, pokrycia dachu, okiennice, orynnowanie itp. Piękne drewniane domki letniskowe Wood & Play można zamówić online. Producent zapewnia indywidualnie dopasowany transport oraz odbiór osobisty. Można je także obejrzeć i kupić w sklepach stacjonarnych w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button