Pomysły na zagospodarowanie piwnicy

Piwnica nie musi pełnić tylko roli magazynu, w którym przechowuje się przedmioty niepotrzebne w domu. Piwnica to dodatkowa przestrzeń mieszkalna, którą można zagospodarować na różne sposoby.

Zagospodarowanie piwnicy zależy przede wszystkim od tego, czy jest to piwnica w bloku czy w domku jednorodzinnym. Zagospodarowanie piwnicy zależy też od wielkości i kształtu piwnicy, od budżetu oraz od indywidualnych preferencji domowników.

Trzeba również wziąć pod uwagę wygląd piwnicy. Czy ma okna, czy jest ciemna i odcięta od światła słonecznego.

Spiżarnia

Piwnica to idealne miejsce na spiżarnię. Zazwyczaj jest to pomieszczenie dużo chłodniejsze od reszty budynku. Wystarczy wyposażyć piwnicę w stabilne regały lub półki. Regał do piwnicy ze sklepu regaly.biz przeznaczony na przetwory najlepiej ustawić przy zewnętrznej ścianie, która jest najchłodniejsza. Można wygospodarować też półkę na wino.

Warsztat majsterkowicza

Piwnica to bardzo dobre miejsce na stworzenie warsztatu majsterkowicza. Na warsztat nadaje się zarówno piwnica z oknami, jak i bez okien. Stworzenie warsztatu w piwnicy pozwoli swobodnie wykonywać różnorodne brudne prace, które niekoniecznie chcemy wykonywać w domu. Wystarczy stół lub blat roboczy, szafka narzędziowa, podstawowe sprzęty i narzędzia warsztatowe.

Domowa siłownia

Ciekawym pomysłem na zagospodarowanie piwnicy w domku jednorodzinnym jest urządzenie domowej siłowni. Dzięki własnej siłowni zaoszczędzimy na wizytach w klubach fitness i zadbamy o nasze zdrowie i kondycję. Wystarczy kilka urządzeń, na których ćwiczenia sprawiają nam przyjemność. W tym przypadku należy zadbać o dobrą wentylację pomieszczenia.

Pokój multimedialny

Piwnica w domu jednorodzinnym to miejsce, gdzie można urządzić dodatkowy pokój. Świetnym pomysłem jest zorganizowanie pokoju multimedialnego. W takiej niewielkiej sali kinowej może się spotykać cała rodzina.

Oglądanie filmów nie będzie przeszkadzało domownikom, którzy akurat pragną odpocząć w ciszy. W pokoju multimedialnym nie jest konieczny dostęp światła naturalnego. Wprost przeciwnie, promienie słoneczne wpadające przez okna z pewnością zakłócałyby odbiór filmu.

Składzik

Jeżeli dysponujemy niewielkim pomieszczeniem w bloku, piwnica może pełnić jedynie rolę składziku i miejsca do magazynowania przetworów. Warto wówczas maksymalnie wykorzystać powierzchnię pomieszczenia, zagospodarować nie tylko podłogę, ale też ściany.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button