Domy prefabrykowane – zamów i wprowadź się do gotowego domu

Potrzeba usamodzielnienia się czy urządzenia w docelowym miejscu zamieszkania dotyczy każdej osoby bez względu na wiek. Stąd też zaspokojenie takiej potrzeby wiąże się z ograniczeniami, jakie niesie dostępność środków finansowych.

Osoby młode czy o niższym uposażeniu nawet po wielu latach pracy nie mogą sobie pozwolić na luksusowy dom, czy apartament. W zasięgu ich możliwości pozostają jednak domy prefabrykowane produkowane przez Danwood.

Czym jest dom szkieletowy?

Popularność budownictwa jednorodzinnego w dużym stopniu jest zasługą pojawienia się na rynku ofert, które są na miarę kieszeni osób o nieco niższych dochodach. Są to domy szkieletowe, zwane też kanadyjskimi lub skandynawskimi, z uwagi na ich powszechne budowanie w tych rejonach. Nazwa konstrukcji nie jest przypadkowa, gdyż jej podstawę tworzy charakterystyczny ażurowy stelaż o zarysie gotowego domu. Wykonuje się go w zakładzie, a następnie przywozi na miejsce budowy i przeprowadza montaż.

Szkielet pokrywa się materiałem elewacyjnym, uzupełnia dachem i instalacjami wewnętrznymi. Wszystkie części gotowego budynku są projektowane i tworzone poza placem budowy, co pozwala znacznie ograniczyć czas montażu, straty materiałowe oraz bałagan. Każdy z tych elementów znacząco wpływa też na koszt wykonania konstrukcji. Szacunkowo jest on o około 30% niższy. Ponadto, budowa domu szkieletowego pod klucz trwa nawet 3-4 miesięcy, podczas gdy budynek murowany powinno się stawiać przez dwa sezony.

Domy prefabrykowane - zamów i wprowadź się do gotowego domu 2

Dlaczego warto budować domy o konstrukcji szkieletowej?

Dom szkieletowy wciąż jeszcze budzi wiele wątpliwości głównie dotyczących jego trwałości i komfortu termicznego wnętrz. W rzeczywistości są to jednak problemy do pokonania dzięki stosowaniu odpowiednich materiałów i technologii budowania. Potwierdzeniem zalet takich konstrukcji jest fakt, że są one standardem w strefach klimatycznych, w których warunki pogodowe z pewnością nie rozpieszczają. O tym, że warto stawiać na domy prefabrykowanie, z pewnością świadczą ich liczne zalety:

 • czas budowy kilkakrotnie krótszy niż w przypadku domów murowanych (budowa domu pod klucz trwa kilka miesięcy),
 • około 30% niższy koszt budowy (ma na niego wpływ również ciężar konstrukcji, która może być stawiana również na lżejszych gruntach bez potrzeby wykonywania bardzo głębokich fundamentów),
 • możliwość budowania domu również zimą (brak prac murarskich, które wymagają dodatnich temperatur),
 • czysty plac budowy, bez odpadów materiałowych czy dużych wykopów,
 • ekologiczny charakter budynku (drewno jest materiałem naturalnym przyjaznym człowiekowi, antyalergicznym, utrzymującym optymalne warunki atmosfery w budynku).

Zalety zlecenia budowy domu pod klucz

Budowa domu pod klucz oznacza również zlecenie wykonawcy wykończenia wnętrz. Inwestorowi przynosi to wiele korzyści, jednak najważniejszą z pewnością jest to, że po zakończeniu inwestycji może on od razu wprowadzić się do domu. Głównym problemem współczesnego rynku jest duża dynamika cen, zarówno materiałów, jak i usług. Zlecając jedynie postawienie domu szkieletowego w stanie surowym, po zakończeniu budowy inwestor musiałby znów przejść przez etap poszukiwania ekip wykonawczych, negocjowania cen materiałów i kosztów realizacji usług.

Powierzając wykończenie domu szkieletowego firmie budowlanej, przyszły właściciel może liczyć na to, że każdy etap prac pozostanie pod nadzorem tego samego wykonawcy. Jednocześnie zrealizuje wcześniej ustalony projekt przyjęty w czasie wstępnych ustaleń. Dla inwestora to z pewnością duża oszczędność czasu i środków, a także wyeliminowanie wielu stresujących sytuacji. Może on też liczyć na szybkie wprowadzenie się i zadomowienie bez potrzeby montażu ceramiki łazienkowej, kontaktów czy układania paneli podłogowych.

Domy prefabrykowane - zamów i wprowadź się do gotowego domu 3

Etapy budowy domu pod klucz

Gotowe domy o konstrukcji szkieletowej powstają w kilku etapach, które łącznie są realizowane w okresie 3-4 miesięcy. Obejmują one:

 • wybór działki, dopełnienie formalności urzędowych związanych z pozwoleniami na budowę oraz wybór wykonawcy i zlecenie mu budowy domu szkieletowego,
 • wybór projektu,
 • przygotowanie fundamentów i wykonanie prefabrykatów zgodnych z projektem,
 • montaż konstrukcji w stanie surowym,
 • doprowadzenie mediów,
 • montaż więźby dachowej,
 • postawienie ścian zewnętrznych, wykonanie poszycia, montaż stolarki otworowej,
 • prace wewnątrz budynku – montaż schodów, ocieplenie,
 • montaż instalacji wod.-kan. i wykończenie elewacji,
 • prace wykończeniowe wewnątrz domu.
 • odbiór budynku.

Gdzie znaleźć projekty domów szkieletowych?

Gotowe domy do zamieszkania, powstające na podstawie konstrukcji szkieletowej nie muszą być schematyczne i podobne do setek innych takich konstrukcji. Potwierdzeniem możliwości tworzenia unikalnych budynków jest szeroki wybór projektów, jakie oferuje wykonawca – firma Danwood. Dostępne projekty domów szkieletowych różnią się nie tylko kubaturą, ale i liczba kondygnacji czy kształtem bryły budynku. Dostępne są też różne warianty wykończenia elewacji, garaż, taras, garderoba czy salon z przeszkloną ścianą. Projekty charakteryzują się nowoczesnym wyglądem, a ich wykonanie – sprawną i szybką realizacją. Firma Danwood ma w tej dziedzinie doświadczenie, na które składa się 25 lat realizacji projektów oraz 13 tysięcy oddanych domów.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button