Chcesz być eko? Zobacz, dlaczego warto korzystać z ogrzewania słonecznego

Budowanie domu to niemałe wyzwanie. Jest to przedsięwzięcie, które wymaga organizacji, planów, a także dużych nakładów finansowych. Od kilku lat widać również silny trend na wybieranie rozwiązań ekologicznych. W kwestii podgrzewania wody użytkowej świetnie sprawdzają się kolektory słoneczne, które coraz częściej można zobaczyć na dachach domów. Czy warto je wybrać oraz w jaki sposób ich montaż może wpływać na środowisko? Koniecznie przeczytaj!

Eko trendy w budownictwie 2020

Świat się zmienia z dnia na dzień, a konsumpcja różnego rodzaju dóbr wciąż wzrasta.. W ostatnich latach modne stały się wszelkie ekologiczne rozwiązania. Mamy poczucie, że jako jednostki, jedyne co możemy zrobić, to zacząć dbać o swoje najbliższe środowisko. Stąd bardzo duży trend na eko rozwiązania w budownictwie. Do najpopularniejszych w 2020 roku nadal należą:

  • kolektory słoneczne;
  • pompy powietrzne;
  • energooszczędny układ budynków;
  • przeszklenie ścian zewnętrznych;
  • oświetlenie LED;
  • zbliżeniowo aktywowane baterie umywalkowe;
  • listwy zasilające z wyłącznikami.

Kolektory słoneczne. Co musisz o nich wiedzieć?

Kolektory słoneczne (https://www.hewalex.pl/oferta/kolektory-sloneczne-i-osprzet/) są to urządzenia, które wykorzystują promieniowanie słoneczne i przetwarzają je na ciepło. Energia słoneczna, która dociera do kolektora, zamieniana jest na energię cieplną nośnika ciepła – ciecz. Kolektory cechują się bardzo wysoką efektywnością w porównaniu z pozostałymi urządzeniami grzewczymi, ponieważ do pracy zużywają dosłownie śladowe ilości energii elektrycznej. Firma Hewalex produkuje kolektory słoneczne w kilku wariantach technicznych. Dzięki temu możemy wybrać takie, które najlepiej się sprawdzą w naszym domu.

Zestawy solarne. Dlaczego warto?

Świetnym rozwiązaniem jest wybór zestawów solarnych do podgrzewania wody. W takim zestawie do podgrzewania wody mamy od 2 do 4 sztuk kolektorów płaskich. Są one w stanie podgrzać wodę dla 2-8 osób w zależności od wybranej wersji zestawu. Główną zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim cena. Kupując w zestawie potrzebny sprzęt do instalacji, płacimy po prostu mniej. Dodatkowo firma Hewalex daje na swoje zestawy kompleksowy Program Przedłużenia Gwarancji.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button