Rozmiary pościeli – czym się charakteryzują najpopularniejsze z nich?

Wybór odpowiedniej pościeli powinien być podyktowany kilkoma istotnymi czynnikami. Po pierwsze kluczowe jest jej przeznaczenie – dla dziecka, singla, a może pary? Po drugie bardzo istotny jest także rozmiar łóżka na którym ma się sprawdzić. Co więcej ważny jest także nasz indywidualny pomysł na idealny, komfortowy wypoczynek. Sprawdźmy więc, czym charakteryzują się najpopularniejsze rozmiary pościeli i jak je wybrać?

Najpopularniejsze rozmiary pościeli

Poniżej znajdziecie krótką charakterystykę najpopularniejszych rozmiarów pościeli wraz z ich charakterystyką:

Pościel Single (90×200 cm): jest to rozmiar pościeli, który jest idealny do wersalek lub łóżek pojedynczych. Świetnie sprawdza się w przypadku małych dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z wypoczynkiem w łóżku o standardowych wymiarach..

Pościel dla nastolatka (140×200 cm): jest to rozmiar pościeli, który jest idealny do małych łóżek podwójnych. Idealnie wpasowuje się w potrzeby nastolatków, przez co szukając ciekawych, młodzieżowych motywów, najwięcej znajdziecie ich właśnie w tym rozmiarze. Nie wierzycie? Koniecznie sprawdźcie na https://cottonmarket.pl/posciel/wg-rozmiaru/posciel-140×200 aktualną ofertę ciekawych wzorów w tematyce młodzieżowej.

Uniwersalna pościel (160×200): to najczęściej kupowana pościel w polskich sklepach. Świetnie sprawdza się w przypadku singla. Pozwala na wygodny sen w pojedynkę, a także na wspólny wypoczynek. Jako, że jest to jeden z najczęściej wybieranych modeli, w sieci znajdziecie mnóstwo ciekawych motywów w tym rozmiarze. Jeżeli szukacie czegoś ciekawego, sprawdźcie https://cottonmarket.pl/posciel/wg-rozmiaru/posciel-160×200 i wybierzcie odpowiednią kolorystykę i wzory pasujące do Waszej sypialni.

Pościel King Size (180×200 cm): jest to rozmiar pościeli, który jest idealny do dużych łóżek podwójnych. To najmniej popularny z opisywanych przez nas dzisiaj rozmiarów, nie mniej ma też wielu swoich zwolenników. To świetna alternatywa dla tych, którzy uważają pościel o szerokości 160 cm za zbyt małą, jednocześnie myśląc, że  pościele w wymiarze 220×200 są zdecydowanie za duże i niewygodne.

Pościel podwójna (200×220 cm): jest to rozmiar pościeli, który jest idealny do dużych łóżek podwójnych, gdzie partnerzy cenią sobie zarówno wspólny wypoczynek, jak i samodzielną przestrzeń podczas snu.

Czemu takie rozmiary pościeli są najpopularniejsze?

Odpowiedź jest prosta! Najpopularniejsza pościel jest dostosowana do zdecydowanej większości standardowych łóżek, a dzięki temu świetnie spełnia swoją funkcję i daje poczucie komfortu podczas pobytu w naszej sypialni.

 

Wpis partnera.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button