Połącz oświetlenie glamour i stylowe dodatki – nowoczesne lampy do wnętrz z przepychem

Wnętrze w stylu glamour powinno lśnić, nie tylko światłem lamp i świec. Dekoracyjne dodatki w stylu glamour charakteryzują się dużą zdolnością do odbijania światła. Zobacz, jak je ze sobą łączyć.

Glamour – stylowe lampy do ekskluzywnych wnętrz

Klasyczna lampa stojąca jest chyba najlepszym przykładem dekoracyjnego dodatku w stylu glamour. Oczywiście pod warunkiem, że podstawa tej lampy wykonana jest z metalu. Dobrze sprawdzi się lampa w kolorze niklu lub miedzi. Podstawa w kolorze srebrnym lub złotym powinna pasować do innych dekoracyjnych dodatków. Trzeba też pamiętać o stylowym kloszu. Nie zawsze będzie to tradycyjny klosz z tkaniny. Lampy w stylu glamour bardzo często mają klosze szklane lub kryształowe. To pozwala jeszcze lepiej rozświetlać wnętrze.

Połącz oświetlenie glamour i stylowe dodatki - nowoczesne lampy do wnętrz z przepychem 2
Glamour – stylowe lampy do ekskluzywnych wnętrz

Glamour – lustra i lusterka

Żadne wnętrze, które chcemy zaaranżować w stylu glamour, nie może być ich pozbawione. Lustro nie zawsze służy celom praktycznym. Można wykorzystać go jako typową dekorację ścienną, zwłaszcza, jeśli jest w oryginalnym, nietuzinkowym kształcie.

W klasycznym glamour lustro powinno mieć grube i bogato zdobione ramy. Jednak w nowoczesnych wnętrzach odchodzi się od tej zasady, wieszając lustra w cienkich ramkach, lub nawet bez ram. Każde z tych rozwiązań jest jak najbardziej akceptowalne. Kolor ramy lustra powinien współgrać z kolorem podstawy lampy i innych dodatków. Do luster w cienkich ramach dobrze będą pasowały nowoczesne stylowe lampy – myhoneyhome.pl.

Połącz oświetlenie glamour i stylowe dodatki - nowoczesne lampy do wnętrz z przepychem 3
Glamour – tace, patery, świeczniki

Glamour – tace, patery, świeczniki

W żadnym wypadku matowe. Tylko błyszczące dodatki mają prawo zagościć we wnętrzach, które urządzamy zgodnie z duchem glamour. Taca lub patera z owocami może zagościć na stole (najlepiej ze szklanym blatem), na komodzie lub na niskim stoliku kawowym. Warto ustawić ją w takim miejscu, na które często padają promienie słoneczne. Innym rozwiązaniem jest postawienie jej blisko lampy, by ta mogła swoim światłem wydobyć z niej całe piękno.

Świeczniki powinny być utrzymane w tym samym stylu co inne dodatki, ale tu można pozwolić sobie na więcej, bo towarzyszące im świece mają prawo przyjmować dowolne kształty i kolory. Ważne, by dobrze wtopiły się w wystrój wnętrza.

Połącz oświetlenie glamour i stylowe dodatki - nowoczesne lampy do wnętrz z przepychem 4
Glamour – o czym pamiętać wybierając oświetlenie

Glamour – o czym pamiętać wybierając oświetlenie

Lampy stojące i wiszące oraz żyrandole glamour powinny odbijać światło także wówczas, gdy są wyłączone. Lampy sufitowe powinny emitować ciepłe, białe światło. To oświetlenie sprzyja pracy lub np. jedzeniu, jeśli urządzamy salon. Natomiast lampy stołowe mają prawo być nieco ciemniejsze, tak by wyczarować w domu przyjemny, relaksacyjny nastrój.

Przeczytaj także: Co należy wiedzieć planując aranżację domu lub mieszkania w stylu amerykańskim?

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. Styl Glamour jest piękny. <3 Też planuję sypialnię w tym stylu i marzę o łóżku tapicerowanym w kolorze butelkowej zieleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button