Drewniana skrzynia na zabawki, pościel lub kwiaty – jak ją zrobić?

Drewniana skrzynia to najprostsze opakowanie, które doskonale sprawdza się zarówno przy transporcie, jak i przechowywaniu różnych przedmiotów. Drewno zapewnia szczelność oraz trwałość i odporność na uszkodzenia spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Drewniane skrzynie na kwiaty, zabawki, warzywa czy na pościel i ręczniki można zrobić samodzielnie lub kupić gotowe. Jak zrobić drewnianą skrzynię? Ile kosztuje drewniana skrzynia na balkon lub skrzynia ogrodowa?

Drewniana skrzynka może służyć do przechowywania różnych przedmiotów w domu, garażu czy warsztacie. Możesz jej użyć do składowania książek, czasopism, zabawek, narzędzi, artykułów gospodarstwa domowego czy pamiątek. Skrzynka może być piękną dekoracją po przemalowaniu na dowolny kolor, aby pasowała do wystroju wnętrza.

Do czego przyda się drewniana skrzynia?

Skrzynki przydają się także jako oryginalne donice na rośliny, mini ogródki, podstawki pod lampki czy dekoracje na Boże Narodzenie lub Wielkanoc. Wykorzystywane są do transportu różnych przedmiotów, np. warzyw i owoców. Są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu zapewniają bezpieczne przenoszenie zawartości. Mogą służyć jako pudełka na prezenty albo skrzynki na wino lub pojemnik na narzędzia w ogrodzie.

Drewniana skrzynia – jak zrobić?

Jeśli w sklepie nie znalazłeś drewnianej skrzynki odpowiedniej dla siebie, stwórz ją samodzielnie. Potrzebujesz do tego deski, piłę, gwoździe, młotek, śruby, wiertarko-wkrętarkę, klej, ołówek, linijkę oraz drewniane listewki, do których przymocujesz deski. Na wstępie przytnij deski i listwy na wybraną długość i dokładnie je przeszlifuj. Na każdej desce zaznacz miejsca, gdzie wbijesz gwoździe lub wkręcisz śruby.

Weź dwa kawałki listewek i przymocuj do nich drewniane deski tworzące jeden z krótszych boków skrzyni. Dla lepszej trwałości połączenia możesz użyć kleju. Kolejne deski przybij prostopadle do stworzonego boku. Gwoździe lub śruby umieść w listewce już zamocowanej na krótszej ścianie skrzyni. W ten sposób powstanie dłuższy bok pudła. Kolejną listewkę przymocuj na końcu desek. Czynności te powtarzaj aż do zbudowania wszystkich ścian skrzyni oraz jej spodu.

Na koniec zabezpiecz skrzynie lakierobejcą. Do gotowej skrzynki możesz przykręcić zawiasy wraz z pokrywą. Zamknięta drewniana skrzynia na zabawki z solidnych i wytrzymałych materiałów może pełnić funkcję dodatkowego siedziska w pokoju dziecięcym. Jeśli zamierzasz zbudować dużą skrzynię, możesz do jej spodu przykręcić cztery kółka, dzięki którym pojemnik będzie mobilny. Najlepsze są kółka z hamulcem.

Skrzynia ogrodowa drewniana

W zależności od potrzeb twoich roślin mobilna drewniana skrzynia na kwiaty zostanie przesunięta tam, gdzie nasłonecznienie jest akurat największe lub w cień. W każdym gospodarstwie przyda się także drewniana skrzynia na warzywa. W ogrodzie drewnianą skrzynię możesz wykorzystać jako siedzisko, zyskując w ten sposób idealne miejsce na poranną kawę. Skrzynia z drewna może służyć także jako stolik, na którym odłożysz książkę.

Skrzynie ogrodowe mają mnóstwo zalet wynikających głównie z ich konstrukcji. Mebel dostępny w jednym z wiodących sieci sklepów składa się z obudowy o stosunkowo niewielkiej grubości wykonanej z drewna, żywicy lub tworzywa sztucznego. Dzięki temu wnętrze jest bardzo pojemne i ma regularny kształt. Wieko może być również lekko zaokrąglone, co pozytywnie wpływa na jego praktyczność, gdyż do skrzyni z zaokrąglonym wiekiem można włożyć więcej przedmiotów. Do najbardziej funkcjonalnych skrzyń należą skrzynie drewniane lub kufry rattanowe do ogrodu, które zachwycają swoim wyglądem.

Drewniana skrzynia na balkon

Skrzynia balkonowa jest przydatnym meblem, który może spełniać różne funkcje. W kufrze przechowasz wszystkie akcesoria, które są przydatne na balkonie, ale nie muszą znajdować się na widoku (np. konewka, spryskiwacz, rękawice powlekane, środki ochrony roślin). Może to być drewniana skrzynia na kwiaty, gdzie posadzisz ulubione rośliny, które w takich okolicznościach będą wyglądać naprawdę uroczo.

Najbardziej wytrzymałe, a przy tym estetyczne jest drewno egzotyczne. Jeżeli jednak nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na stworzenie drewnianej skrzyni, zdecyduj się na rodzime gatunki drewna. Sosna i świerk są stosunkowo tanie. Droższe, ale bardziej wytrzymałe są deski dębowe.

Gdzie kupić skrzynię drewnianą?

Jeżeli chcesz, aby twoje mieszkanie wyróżniało się oryginalnym wyglądem, pomyśl o rustykalnych meblach, które uzupełnią każde wnętrze. Z pewnością pomieszczenie uzyska niepowtarzalny klimat, gdy wyposażysz je w kufry drewniane oraz stare skrzynie drewniane, które będą idealnym dodatkiem do każdego mieszkania. W wybranych sklepach z artykułami wyposażenia wnętrz dostępne są nie tylko stare drewniane skrzynie o charakterze dekoracyjnym, ale także nowoczesne modele do przechowywania odzieży, cennych przedmiotów czy bibelotów.

Drewniane skrzynie można kupić na targach staroci, w sklepach z meblami czy na licznych stronach hobbystycznych lub społecznościowych w internecie. Cena drewnianej skrzyni w zależności od jej wielkości, zastosowania i rodzaju drewna, z jakiego została wykonana zaczyna się od kilkudziesięciu złotych. Jeżeli jednak zależy nam na wyjątkowym egzemplarzu z duszą, możemy wydać nawet kilka tysięcy złotych.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button