5 powodów przemawiających za montażem rolety w kasecie w Twoim oknie

Rolety w kasecie sprawdzają się zarówno w dużych, jak i w małych pomieszczeniach. Są bardzo praktyczną osłoną przed słońcem. Jeśli masz wątpliwości, poznaj nasze argumenty przemawiające za roletami w kasetach.

Oszczędność miejsca

Rolety w kasecie właściwie nie zajmują miejsca w domu. Zamontowane bezpośrednio na ramie okiennej i praktycznie przylegające do szyby nie mają wpływu na wizualny odbiór pomieszczenia, jeśli chodzi o jego przestronność. Tego samego nie da się powiedzieć o tradycyjnych zasłonach lub roletach rzymskich, które zawsze zabierają kilka centymetrów powierzchni. O ile w dużych wnętrzach nie ma to znaczenia, to w małych jest to dość istotne. Rolety w kasecie są idealnym wyborem do małych wnętrz, pokoi dziecinnych, kuchni i łazienek. Co nie znaczy, że nie można ich powiesić w salonie. Oczywiście można, ale tam kilka centymetrów kwadratowych nie robi różnicy.

Dyskrecja

Rolety w kasecie są bardzo praktyczną i jednocześnie bardzo dyskretną ozdobą okna. W dzień, kiedy są zwinięte do góry i schowane w kasecie, nie są widoczne. Sama kaseta dobierana jest kolorystycznie do koloru ramy okiennej. Jeśli uda się dobrać identyczną, to o fakcie istnienia rolety świadczy tylko nieduża wypukłość nad szybą.

Jednocześnie rolety montuje się właśnie po to, by zapewniały dyskrecję domownikom. Można więc powiedzieć, że rolety w kasecie spełniają tę funkcję w dwójnasób.

Bezinwazyjny montaż

Montaż rolet w kasecie jest bardzo prosty. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu samoprzylepne uchwyty lub taśmy montażowe dwustronne. Na uchwyty należy założyć rolkę rolety i maskownicę. I to właściwie tyle. Jeśli zajdzie taka potrzeba można kasetę i uchwyty zdjąć z framugi okiennej, a miejsce po niej wyczyścić miękką, wilgotną ściereczką i usunąć klej. To rozwiązanie cenią sobie osoby, które często zmieniają miejsce pobytu i lubią zabierać swoje rolety w kasecie ze sobą.

Duży wybór tkanin

Rolety w kasecie można uszyć praktycznie w dowolnym kolorze. Dostępne są też tkaniny wzorzyste. Jeśli chodzi o rodzaj materiałów, to warto zwrócić uwagę na te, które gwarantują częściowe lub całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Taka możliwość przydaje się osobom pracującym w trybie zmianowym lub tym, które lubią sobie uciąć popołudniową drzemkę.

Kolor rolet dobiera się najczęściej do ogólnej aranżacji wnętrza, ale można go dobrać także do koloru framug okiennych lub drzwi wewnętrznych. Natomiast nie ma powiązania między kolorem i jakością tkaniny a kasetą. Kasetę dobiera się zawsze do koloru framugi okiennej.

Łatwe utrzymanie w czystości

Rolety w kasecie produkowane są z materiałów odpornych na zabrudzenia. Aby utrzymać je w czystości, wystarczy je regularnie odkurzać. Raz na jakiś czas można je przetrzeć lekko wilgotną (ale nie mokrą!) szmatką lub gąbką.

Ciekawostką jest fakt, iż tkaniny roletowe pokryte są specjalną gumowaną powłoką, która ma zabezpieczać je przed brudem. Warto to zapamiętać, jak również i to, że gdy na rolecie pojawi się plama, można spróbować ją usunąć, pocierając delikatnie roletę zwykłą gumką do ścierania ołówków.

Przeczytaj także: Kiedy rolety w kasecie będą najlepszym rozwiązaniem do Twojego okna?

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button