Oczyszczacze powietrza do małych pomieszczeń

Zła jakość powietrza w domu negatywnie wpływa na komfort życia, a także zdrowie. Smog, alergeny, kurz – wszystkich tych zanieczyszczeń możesz pozbyć się przy pomocy odpowiedniego urządzenia. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jaki oczyszczacz powietrza do małego pomieszczenia sprawdzi się najlepiej.

Oczyszczacz do małego mieszkania – jaki wybrać?

Urządzenia grzewcze, dym papierosowy, substancje chemiczne w środkach czyszczących stosowanych w domu, węglowodory alifatyczne zawarte w dywanach i linoleum, dekoracje zapachowe jak np. świece parafinowe – wszystko to w mniejszym bądź większym stopniu przyczynia się do obniżenia jakości powietrza w domu. Jak poradzić sobie z tym problemem? Najprostszym rozwiązaniem jest zakup profesjonalnego oczyszczacza. Systematyczne i skuteczne usuwanie szkodliwych cząsteczek zawartych w powietrzu przyczyni się do komfortowego oddychania, a także zmniejszenia dokuczliwych objawów alergii czy chorób przewlekłych np. astmy.

Najważniejsze parametry oczyszczacza – małe pomieszczenie do 22 m²

Zastanawiasz się, na jakie parametry techniczne warto zwrócić uwagę przy wyborze oczyszczacza powietrza do małego mieszkania? Do najważniejszych zalicza się m.in.:

  • wydajność oczyszczacza (CADR) – w tym przypadku zasada jest prosta – im wyższy CADR, tym większa wydajność urządzenia. Oczyszczacz odpowiednio dobrany do wielkości pomieszczenia powinien trzykrotnie przefiltrowywać powietrze z danej powierzchni.
  • filtry – za najlepsze i najskuteczniejsze uważa się urządzenia wyposażone w system 3-stopniowej filtracji, które składają się z filtra wstępnego, filtra HEPA i filtra węglowego (np. Sharp FP-J30EU-P). Tego typu oczyszczacze powietrza skutecznie usuwają różnego rodzaju zanieczyszczenia, w tym pyły zawieszone, alergeny, kurz, roztocza, niebezpieczne gazy, wirusy i bakterie oraz nieprzyjemne zapachy.
  • głośność urządzenia – ma to istotne znaczenie, zwłaszcza gdy planujemy zakup oczyszczacza do sypialni lub pokoju dziecka. Na szczęście małe urządzenia są z reguły ciche, dzięki czemu nie będą one zakłócały codziennego funkcjonowania i snu domowników.
  • funkcje dodatkowe – kompaktowe urządzenia mogą być również bardzo funkcjonalne, na rynku nie brakuje oczyszczaczy powietrza z funkcją jonizacji lub nawilżania (np. Sharp KC-A40EUW), która dba o prawidłowy poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu.
  • cena – na rynku dostępne są różne modele oczyszczaczy, ich cena waha się w granicach 200 – 1000 zł. Najtańsze urządzenia to zazwyczaj oczyszczacze powietrza na biurko, których zasięg działania obejmuje zaledwie kilka metrów kwadratowych.

Najlepszy oczyszczacz powietrza do małych pomieszczeń – Sharp FP-J30EU-P

Sharp FP-J30EU-P z technologią Plasmacluster to idealny oczyszczacz do małego mieszkania. Urządzenie zalecane jest do pomieszczeń o powierzchni do ok. 22 m². Wyposażony w system potrójnych filtrów skutecznie usuwa do 99,97% zanieczyszczeń z powietrza. Dzięki funkcji inteligentnej kontroli jakości powietrza, urządzenie automatycznie dostosowuje swoją pracę do warunków panujących w otoczeniu.

Dodatkowym atutem modelu Sharp FP-J30EU-P są jego kompaktowe wymiary oraz minimalistyczny design, który doskonale wkomponuje się w wystrój każdego pomieszczenia – niewielkiej sypialni, salonu czy też gabinetu.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza do małego mieszkania?

Jak najbardziej! Zła jakość powietrza w pomieszczeniach, nawet tych małych prędzej czy później odbije się na Twoim samopoczuciu lub zdrowiu. Liczne zanieczyszczenia powietrza w domu powodują częste bóle głowy, zwiększają ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, często także bywają główną przyczyną nawracających infekcji górnych dróg oddechowych.

Wydaje Ci się, że częste wietrzenie pokoju załatwi sprawę? Nic bardziej mylnego! Wbrew powszechnie panującym przekonaniom, metoda ta nie jest skuteczna. Po otwarciu okna do mieszkania dostają się zanieczyszczenia z zewnątrz np. smog i pyłki roślin. Oczyszczacz powietrza do małych pomieszczeń to urządzenie, które ma wiele zalet. Ma kompaktowe wymiary, jest niebywale proste w obsłudze, a co najważniejsze niezwykle skuteczne!

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. My mamy oczyszczacz Aria (od Mateko) bo on wymusza posadzenie rośliny zielonej na górze sprzętu i ta roślinka bierze udział w oczyszczaniu powietrza a co za tym idzie sprawia że w domu pachnie roślinnością, czuć tę świeżość. Ładnie to też wygląda. Zastanawiałam się nad oczyszczaczem i nawilżaczem w jednym ale w sumie jest świeżo jak się roślinkę podlewa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button