Letnie aranżacje w salonie

Lato to jedna z naszych ulubionych pór roku. Ciepłe wieczory, długie słoneczne dni. Jeśli jeszcze nie wprowadziliście letnich zmian w waszych wnętrzach, to już ostatni dzwonek, żeby to zrobić. Nie musicie przeprowadzać generalnego remontu, żeby w waszym salonie na jakiś czas zamieszkało lato. Poniżej przedstawiamy wam kilka pomysłów i ciekawych rozwiązań na to, aby urozmaicić pomieszczenie, szybko i co najważniejsze, bez konieczności wydawania fortuny.

Letni wystrój, czyli jaki?

Przymierzając się do kilku drobnych, letnich zmian i aranżacji warto sprawdzić, co możemy zrobić bezkosztowo. Nie zawsze zmiany muszą oznaczać duże wydatki, tym bardziej, że jest to tylko sezonowe odejście od rutyny. Letnie aranżacje charakteryzują się lekkością i dużą ilością światła. Zapomnijcie więc o ciężkich zasłonach, które być może wiszą w waszych oknach po zimie, ponieważ wiosna dość długo się rozkręcała. Zamiast zapalać światła i doświetlać wnętrze od środka, pomyślcie o zdjęciu zasłon i firan całkowicie. Dla części z was, takie rozwiązanie wydawać się będzie nie do zrealizowania, ponieważ firany w oknach traktowane są w polskich domach jak świętość. Skandynawowie najczęściej firan nie używają i dzięki temu mają cały rok znacznie jaśniejsze pomieszczenia, które próbuje kopiować cały świat. Może warto pójść za przykładem tych, którzy robią to dobrze, lub przynajmniej spróbować i sprawdzić jak brak firan w okresie letnim sprawdzi się w waszych domach. Jedno jest pewne, wasze wnętrze zyska dzięki temu dużo naturalnego światła. Ta sama zasada (jeśli chodzi o nadanie wnętrzu lekkości) dotyczy ciężkich puchatych dywanów. Jeśli jesteście ich posiadaczami, zwińcie je i postawcie w bezpiecznym miejscu, aby spokojnie poczekały do jesieni i zimy, ponieważ latem lekkość króluje ponad przytulnością.

Kwiaty w waszym salonie

Kolejnym pomysłem na bezkosztowe, letnie aranżacje są kwiaty. Lato to pora roku, która obfituje w piękne, kolorowe kwiaty i bujną roślinność, czerwiec to raj dla ich miłośników. Warto wybrać się do lasu i urozmaicić wnętrze sezonowymi kwiatami, które kwitną tylko raz w roku i choć przez kilka dni cieszyć się ich zapachem. Jeśli jesteście posiadaczami ogrodów, przynieście trochę kwiatów do domu. Czerwiec to także miesiąc, kiedy dziko kwitnie łubin, który co prawda utrzymuje się dość krótko, ale za to wspaniale wygląda w wazonie. Nie sposób wymienić wszystkich kwiatów, które zakwitają w tym właśnie czasie, niemniej wycieczka do lasu czy parku obfitować będzie z pewnością we wspaniałe kwiatowe dekoracje. Taka mała zmiana może wprowadzić lato do naszego mieszkania i znacząco ułatwić aranżację salonu lampy DIY.

Lekkie, kolorowe tkaniny i letnie zapachy

Lato to także pora roku, która nie lubi nudy. Zapomnijcie o szarościach, brązach i butelkowych, przygaszonych zieleniach. Lato to czas wszelkich wariacji pomarańczy, czerwieni, żółci, błękitów, fioletów i zdecydowanych odcieni zielonego koloru. O ciężkich zasłonach i puszystych dywanach pisaliśmy już powyżej, niemniej podobna zasada dotyczy ciężkich narzut na sofy, futrzanych poduszek i wszelkich innych dekoracji, które kojarzą się z zimą. O tej porze roku warto postawić na lekkie kocyki i zmienić poszewki poduszek dekoracyjnych na takie, które kojarzyły będą się z dobrą, letnią energią. Warto też kupić kilka świeczek o przyjemnych owocowych lub kwiatowych zapachach – świeczki to zawsze dobry pomysł, zwłaszcza jeśli ich zapach podkreślał będzie nasze letnie aranżacje.

Zrób to sam

Jak już podkreśliliśmy, najlepsze dekoracje to te, które wykonujemy samodzielnie, przy jak najmniejszym nakładzie kosztów. To samo dotyczy oczywiście letnich dekoracji, które możecie wykonać samodzielnie. Lampy DIY stały się hitem wnętrzarskim jakiś czas temu. Tego typu dekoracje, możecie wykonać samodzielnie. Wystarczą wam: szklane naczynie, najlepiej szklanka z rowkiem u góry, na której zatrzyma się sznurek lub mały słoik, ewentualnie szklana doniczka, jeśli takową posiadacie. Jeśli będziecie chcieli przymocować dekorację do ściany, potrzebna będzie wam metalowa obręcz (do nabycia w sklepach z szeroko pojętymi narzędziami), jeśli jednak chcecie postawić na wiszące świeczniki lub kwiaty, potrzebny będzie sznurek, hak do przymocowania np. w suficie oraz trochę własnej inwencji twórczej wraz ze szczyptą kreatywności. Takie dodatki zdecydowanie wpłyną na letni charakter wnętrza.

Materiał przygotowany we współpracy z portalem GetHome.pl

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. Bardzo lubię nowości i wiosenne metamorfozy w mieszkaniu dlatego tez kupiłam fototapete do sypialni, co za widoki teraz jest po prostu zjawiskowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button