Jaki fotel biurowy wybrać? Sprawdź nasze porady!

Długa praca w pozycji siedzącej przed komputerem z pewnością nie jest pozytywnym elementem w kontekście naszego zdrowia. Aby temu zaradzić i odciążyć napięte mięśnie należy zdecydować się na zakup fotela biurowego, który zapewni nam utrzymanie właściwej postawy oraz uchroni przed niespodziewanymi atakami bólu. Na co należy zwrócić uwagę, aby dokonać właściwego wyboru?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotela biurowego?

Aby fotel biurowy należycie spełniał swoje funkcje, powinien oferować takie rozwiązania jak możliwość regulacji wysokości, wygodne oparcie, a także był wykonany z wysokiej jakości materiałów. Warto także wspomnieć o istotnym elemencie fotela, jakim jest jego podstawa. Najlepszy fotel biurowy to ten, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkownika. Te fotele, które opierają się na czteroramiennej konstrukcji, są bardziej podatne na przewrócenie, przez co zwiększają ryzyko wystąpienia urazów, zagrażając zdrowiu pracownika. Pięcioramienna podstawa to gwarancja stabilności.

Jaki fotel biurowy wybrać? Z pewnością nie można zapomnieć o wcześniej wspomnianej regulacji wysokości. Jest ona o tyle istotna, ponieważ pozwala na dopasowanie wysokości siedziska w stosunku do biurka, a także umożliwia na prawidłowe ułożenie stóp. Za pomocą tej funkcji osoba, która spędza długie godziny przed komputerem, niezależnie od wzrostu, czy też wagi jest w stanie tak dopasować parametry fotela, aby uniknąć poczucia dyskomfortu w postaci zmęczonych mięśni. Właściwa postawa z kolei zapewnia utrzymanie właściwego krążenia krwi w kończynach dolnych.

Jaki fotel biurowy wybrać? Sprawdź nasze porady! 2

Komfortowe oparcie to kolejna istotna kwestia w kontekście fotela biurowego. Głównym celem oparcia jest odciążenie napiętych mięśni, a także utrzymanie właściwej postawy kręgosłupa. Właściwe ustawienie to odchylenie do tyłu o 10 do 15 stopni. Wartym rozważenia jest fotel biurowy z regulowanymi podłokietnikami wraz z zagłówkiem, który także będzie można ustawić w pozycji odpowiadającej indywidualnym parametrom użytkownika. Osoby, które dużo piszą na klawiaturze, z pewnością docenią regulowane podłokietniki. Z ich pomocą pracownik zachowa odpowiednią postawę w stosunku do ekranu monitora, a niestandardowy wzrost nie będzie już problemem, jak to bywało przy powszechnych fotelach bez możliwości regulacji. Aby praca w biurze nie była męcząca, wielu czołowych producentów zwraca uwagę w swoich modelach na możliwość dopasowania zagłówka. Wydawać by się to mogło nieistotnym zabiegiem, lecz w finalnym rozrachunku jest to istotna część fotela. Z jego pomocą pracownik może choć przez chwilę zmienić swoją pozycję docelową, odsunąć tylne oparcie i na moment się zrelaksować. Odpoczynek w trakcie pracy przy komputerze jest niezwykle ważny, dlatego też regulowany zagłówek z pewnością ułatwi dopasowanie całego fotela także w tym aspekcie.

Fotele biurowe dostępne na rynku są wykonane najczęściej z takich materiałów jak tkanina, plastik oraz skóra naturalna lub ekologiczna. Modele skórzane i plastikowe to te, które łatwo zachować w czystości i właściwym porządku. Natomiast fotele wykonane z tkanin zapewniają właściwą cyrkulację powietrza, przez co nawet w wysokich temperaturach ich użytkownicy nie odczuwają uciążliwego ciepła.

Ranking foteli biurowych

Jeśli nadal nie wiesz jaki fotel biurowy będzie dla ciebie odpowiedni, to dobrym pomysłem będzie analiza rankingu foteli dostępnych w sieci. Strona terdeals.com zawiera ranking top 10 foteli do 1000 zł.

Spośród listy poszczególnych modeli znajdujących się we wspomnianym zestawieniu warto zwrócić uwagę na modele ORLANDO HB R16H lub SITPLUS ERGON. Pierwszy z wymienionych to gwarancja nowoczesnego designu wraz z solidnie wykonanymi elementami. Jego ergonomia oraz funkcjonalność zapewnią komfortową pracę przed komputerem przez wiele godzin. Natomiast mechanizm Epron Syncron pozwala dopasować oparcie do konkretnego ruchu ciała użytkownika. Z kolei opcja regulacji siły oporu zapewnia właściwą postawę niezależnie od wagi konsumenta.

Kolejny model, czyli Sitplus Ergon, to wyjątkowe połączenie ergonomii wraz z wygodą. Siatkowe oparcie oraz regulowany zagłówek pozwolą na chwilę wytchnienia podczas pracy przed komputerem, z kolei siedzisko wykonane z pianki wtryskowej uchroni mięśnie przed napięciami wywołującymi ogólny dyskomfort oraz zmęczenie. Możliwość regulacji podłokietników to kolejny pozytyw, który pozwoli zachować wygodną postawę.

Zwracając uwagę na wszystkie wymienione kwestie z pewnością uda nam się zakupić fotel biurowy, który w trakcie długich godzin w pracy zapewni właściwą postawę odcinka lędźwiowego, a także będzie idealnym rozwiązaniem na odpoczynek w trakcie przerwy.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button