Jak wybrać projektanta wnętrz?

Wybór projektanta wnętrz do przebudowy całego domu lub jego części jest dość trudnym zadaniem. Jako klient i beneficjent chcesz, by wszystko było idealne. Marzysz o przytulnych i funkcjonalnych wnętrzach. Sprawdź, jak wybrać odpowiednią osobę lub firmę do takiego zadania.

Określ swój styl

Zanim zaczniesz rozmawiać z projektantami wnętrz, musisz wiedzieć, jaki jest Twój styl. Poświęć trochę czasu na sprawdzenie popularnych blogów wnętrzarskich. Zajrzyj też na Pinterest i Instagram. Jeśli wiesz, co lubisz, a czego nie, łatwiej Ci będzie znaleźć właściwą osobę. Wielu projektantów ma charakterystyczny styl, choć ci naprawdę dobrzy powinni dostosować się do Twoich wymagań.

Poproś o portfolio

Załóżmy, że wiesz, czego szukasz i znalazłeś kilku specjalistów pasujących do Twojego stylu. Spróbuj dowiedzieć się o nich najwięcej. Przejrzyj ich portfolio, poproś o opinie dotychczasowych klientów. Zobacz, co stworzyli i zastanów się, czy chciałbyś mieszkać w takim domu lub mieszkaniu.

Ustal budżet

Zanim podpiszesz umowę z projektantem, pomyśl, jakim budżetem dysponujesz. Niektórzy projektanci pobierają stałą opłatę za swoje usługi, podczas gdy inni naliczają stawkę godzinową. Warto zwrócić na to uwagę. Być może ułatwi Ci to podjęcie właściwej decyzji.

Spotkaj się z projektantami

Gdy już ograniczysz swoje wybory do kilku nazwisk, czas na spotkanie w cztery oczy. Większość projektantów nie pobiera opłat za wstępną konsultację. Na wszelki wypadek warto jednak wcześniej o to zapytać przez telefon. Na pierwszym spotkaniu zapytaj projektanta, czy może przedstawić Ci referencje.

Warto spotkać się przynajmniej z trzema projektami. Dzięki temu łatwiej porównasz różne osobowości, styl pracy i pomysły na wnętrza. Zadaj każdej osobie przynajmniej kilka pytań. Czy jest jakiś konkretny styl, który lubi lub którego nie znosi? Ile projektów realizuje jednocześnie? Jakie ma doświadczenie? Ile w przybliżeniu będzie wynosił czas realizacji projektu? Jaki jest Twój styl zarządzania projektami i czego będziesz ode mnie oczekiwać? Jak naliczasz opłaty i co obejmują? W jaki sposób będziesz śledził budżet, płatności i zwroty? Jak rozwiązujesz problemy podczas realizacji projektu? Dzięki temu sprawdzisz, czy oddajesz projektowanie mieszkań w Warszawie w dobre ręce.

Zapytaj również, w jaki sposób możesz się z nim kontaktować. Dowiedz się, w jaki sposób projektant przedstawia swoją pracę. Zorganizowany segregator? Płyty z projektami? Modele komputerowe czy renderingi? Zastanów się, czy taka metoda prezentacji Ci odpowiada. Upewnij się, że możesz później otwarcie przedstawiać swoje przemyślenia i opinie.

Dlaczego warto współpracować z projektantem wnętrz?

Projektanci wnętrz z beautifulminds.pl stosują kreatywne i techniczne rozwiązania, by stworzyć funkcjonalne, atrakcyjne przestrzenie. Nawiązując współpracę ze specjalistą, możesz mieć pewność, że wnętrza będą pasować do Twojego stylu życia, gustu. Poprawią też jakość życia. Projektanci często uwzględniają lokalne przepisy i wymogi prawne, jednocześnie uwzględniają kwestie związane z ochroną środowiska. Najlepsi specjaliści uważanie słuchają, co masz powiedzenia. Zadają dodatkowe pytania, by poznać Twoją wizję, osobowość i styl życia.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button