Śpij tak, żeby się wyspać – najlepsze ramy do łóżek

Sen to podstawa regeneracji organizmu. Na jego jakość wpływa wiele czynników. Zaliczamy do nich m.in. otoczenie i wyposażenie, z którego korzystamy. Jak zatem wybierać ramy do łóżek, by były one satysfakcjonujące dla użytkowników? Przedstawiamy kilka wskazówek, które powinny pomóc sięgnąć po odpowiednią ramę do łóżka do Twojej sypialni. Nikt nie będzie mieć więcej problemów z podjęciem ostatecznej decyzji.

Rama łóżka z drewna, czy metalu?

Czy tworzywo ma znaczenie dla komfortu snu? Jeszcze do niedawna tak było. Obecnie surowiec schodzi na dalszy plan. Dlaczego? Wysokiej klasy drewno przetworzone i zabezpieczone jest w taki sposób, by użytkownicy nie musieli obawiać się o wytrzymałość i żywotność mebla. W metalowych ramach możemy z kolei umieścić nowoczesny i profesjonalnie skonstruowany stelaż pod materac dobrany do naszych osobistych oczekiwań (z elastycznego i amortyzującego drewna). Nie musimy więc zastanawiać się, czy metalowa siatka lub pręty nie będą powodować dyskomfort.
Surowy stelaż, czy tapicerowana masywna konstrukcja?
W tym miejscu nie można mówić o modzie, ponieważ w inspiracjach aranżacji sypialni znajdziemy zarówno ramy tapicerowane oraz zabudowane (posiadające zazwyczaj funkcjonalne schowki), jak i surowe stelaże na czterech (lub pięciu) nogach. Co zatem zrobić, by wybrać produkt dostosowany do własnych potrzeb? Kierować się indywidualnym poczuciem stylu i wielkością pomieszczenia, w którym łóżko będzie usytuowane.

Wielkość ramy łóżka

Żeby w ogóle myśleć o komforcie snu, należy dopasować ramę łóżka i materac do ilości oraz rozmiarów osób, które będą z nich korzystać. Standardowa długość to ok. 200 cm. Ciężko znaleźć nieszablonowe propozycje w wymiarach powyżej lub poniżej tej granicy. Jeśli uda Ci się namierzyć taki model ramy, sprawdź w pierwszej kolejności, czy masz dostęp do wysokiej jakości materaca, który będzie do niej pasować.

Z szerokością nie ma tak dużego problemu. W ofercie niemal każdego sklepu dostępne są warianty 70, 90, 100, 120, 140, 160, 180, czy 200 cm. Przyjęto, że modele równe lub szersze 140 cm szerokości, przeznaczone są dla dwóch osób. Poniżej tej granicy, łóżka dedykowane są pojedynczym użytkownikom.

Większość wskazówek kończy się na dopasowaniu konstrukcji ramy łóżka do preferencji użytkowników lub kształtu i wielkości sypialni. Inwestując, kieruj się jedną zasadą – zawsze wybieraj oryginalne, sprawdzone i wysoko oceniane produkty. Zagwarantują Ci one wszystko, czego od nich oczekujesz. Dzięki temu uda Ci się znaleźć wymarzona ramę łóżka.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button