Zalety akumulatorowych narzędzi ogrodowych

W ogrodzie zawsze przydadzą się takie urządzenia jak roboty koszące, kosiarki, podkaszarki itd. Ułatwiają i przyspieszają one wykonywanie wszystkich prac ogrodowych, których przecież nie brakuje i to niezależnie od pory roku. Od lat popularne są narzędzia elektryczne, które mają wiele zalet, ale podstawową wadą jest konieczność podłączenia do stałego źródła zasilania. Do tego dochodzi jeszcze kwestia ograniczającego kabla, którego długość zwykle pozostawia wiele do życzenia. Nie mówiąc już o jego plątaniu się i ryzyku przecięcia ostrzem kosiarki. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się ogrodowe narzędzia akumulatorowe.

Poznaj zalety akumulatorowych narzędzi ogrodowych

Urządzenia spalinowe pomimo kilku zalet mają jedną kluczową wadę, a mianowicie zanieczyszczają środowisko. Pomimo tego, że w ich przypadku można mówić o mobilności, nadal trzeba nosić ze sobą kanister z paliwem i wszędzie smrodzić. Dużo lepiej sprawdzają się narzędzia elektryczne pod tym względem, ale te z kolei muszą być podłączone do prądu, bez czego nie będą po prostu działać. Alternatywą dla nich są narzędzia akumulatorowe, które wystarczy naładować, po czym można przejść do komfortowego wykonywania swoich obowiązków ogrodowych. Przy dobrym akumulatorze mamy zagwarantowaną długotrwałą pracę na jednym ładowaniu.

W przypadku narzędzi akumulatorowych można mówić o takiej samej wygodzie i swobodzie jak w modelach spalinowych. Przewagą jest jednak zdecydowanie cichsza praca i brak emisji trujących spalin. Jeśli nie chcemy, aby prace ogrodowe przeszkadzały wszystkim naokoło, to jak najbardziej warto wybrać urządzenia akumulatorowe, które generują relatywnie niski poziom hałasu. O dyspozycji mamy nie tylko kosiarki akumulatorowe, ale szereg innych urządzeń, w tym podkaszarki, pilarki, piły, kosy, sekatory akumulatorowe.

Kolejną zaletą narzędzi akumulatorowych jest bezproblemowe uruchamianie, wystarczy nacisnąć przycisk i gotowe. Nie trzeba zawracać sobie głowy regulacją mocy ssania, szarpaniem linką itd. Na korzyść tych nowoczesnych sprzętów przemawia również mniejsze brudzenie dłoni i ubrań. Można również mówić o stosunkowo małej awaryjności, prostej konstrukcji. Dobrej jakości urządzenia akumulatorowe wyposażone są w silniki bezszczotkowe cechujące się dużą trwałością, wręcz bezobsługowością. Użytkownik w każdej chwili może skontrolować stopień naładowania akumulatora, dzięki czemu nie zostanie niemile zaskoczony wyłączeniem się sprzętu w trakcie jego użytkowania. Niezaprzeczalną zaletą narzędzi akumulatorowych są ich niewielkie koszty eksploatacyjne, zdecydowanie niższe niż w przypadku modeli spalinowych i to parokrotnie.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button