Z jakich opryskiwaczy ogrodowych warto skorzystać? Najważniejsze typy urządzeń

Piękny i zadbany ogród zawsze jest wynikiem regularnej i ciężkiej pracy. Jej istotnym elementem jest walka z chorobami i szkodnikami, które atakują rośliny ozdobne oraz jadalne. By je ochronić, warto zastosować opryski. A do nich będzie Ci potrzebny odpowiedni sprzęt. Sprawdź, jakie opryskiwacze ogrodowe sprawdzą się najlepiej.

Ręczne opryskiwacze do ogrodu

Najmniejszymi urządzeniami do oprysków w ogrodzie są opryskiwacze ręczne. Pomieszczą się w nich maksymalnie dwa litry środków ochrony roślin. Nadają się do dokładnych prac, w których będzie Ci potrzebny precyzyjny oprysk.

Można nimi skutecznie opryskiwać pojedyncze kwiaty czy rośliny, ewentualnie małe rabatki. Większość ręcznych opryskiwaczy to urządzenia pulsacyjne z pompką. Każdy oprysk wymaga jednak naciśnięcia dźwigni urządzenia, co na dłuższą metę staje się męczące.

Opryskiwacze ogrodowe naramienne

Modele naramienne to już większe opryskiwacze ogrodowe. Zwykle można do nich wlać od trzech do 12 litrów oprysków. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdzą się w ogrodach o średniej wielkości. Zgodnie z nazwą, ich zbiornik wiesza się na ramieniu. Pomaga w tym specjalny pasek.

Modele naramienne to najczęściej opryskiwacze ciśnieniowe. Za ich wytworzenie odpowiada specjalna pompa. Warto wybierać modele z dłuższym tłokiem pompy, dzięki temu sprzęt szybciej jest gotowy do pracy. Czasami opryskiwacze naramienne mają też manometr, który pozwala na kontrolę ciśnienia w zbiorniku.

Takie opryskiwacze sprawdzą się już przy opryskiwaniu sporych rabatek, a także niewielkich trawników czy drzewek.

Plecakowe opryskiwacze do ogrodu

Plecakowe opryskiwacze to już sprzęt wydajny i całkiem spory. Większość modeli dysponuje zbiornikiem o pojemności od 12 do 20 litrów. Mimo to nosi się je wygodnie, ponieważ konstrukcja nośna jest oparta na schemacie znanym z klasycznych plecaków. Mimo wszystko przy wyborze konkretnego modelu warto sprawdzić, czy szelki są dobrze wyprofilowane, a na plecach znajduje się warstwa, która pomoże walczyć z potem w czasie pracy.

Uzupełnianie ciśnienia w opryskiwaczu plecakowym odbywa się bez zdejmowania go z pleców, za pomocą specjalnej dźwigni. Jeszcze bardziej komfortowe są urządzenia z napędem akumulatorowym. Opryskiwacze plecakowe charakteryzują się też sporym wydatkiem cieczy, zwykle ponad 1,5 litra na minutę. Praca jest więc bardzo wydajna.

Taki sprzęt pozwoli już na skuteczne opryskiwanie sporych ogrodów. Dysponuje też długą lancą, która przydaje się przy rozpylaniu oprysków na drzewa. Więcej o modelach idealnych do tego celu przeczytasz na https://e-graart.pl/opryskiwacze-do-drzew-jaki-model-wybrac/.

Spalinowe urządzenia do oprysków

Największe opryskiwacze są jednak urządzeniami spalinowymi. Niektóre funkcjonują jako sprzęt plecakowy, ale te z naprawdę dużymi zbiornikami posiadają własne koła. Dodatkowym obciążeniem jest w nich bowiem zbiornik z paliwem.

Spalinowy silnik gwarantuje bardzo wysoką wydajność i szybkie opryskiwanie dużych powierzchni. Często takie urządzenia mogą pomieścić nawet 60-80 litrów oprysków. Warto wykorzystywać je w bardzo dużych ogrodach.

Podsumowanie: na jakie opryskiwacze ogrodowe warto postawić?

Opryskiwacze ogrodowe to sprzęt, który pomoże Ci zadbać o bezpieczeństwo roślin w Twoim ogrodzie. Najlepiej nadają się do tego opryskiwacze naramienne – przy mniejszych ogrodach – oraz plecakowe. Te ostatnie szybko i sprawnie rozpylają oprysk nawet na drzewach. Urządzenia spalinowe są już przeznaczone do większych powierzchni.

 

Artykuł partnera.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button