Mieszkanie w pobliżu terenów zielonych – dlaczego warto je wybrać?

Parki, lasy, łąki, specjalne wybiegi dla psów, a nawet niewielkie tereny zielone na blokowym osiedlu mogą mieć bardzo korzystny wpływ na samopoczucie. I to z wielu przyczyn! Spośród przeróżnych zalet mieszkania blisko terenów zielonych wyłoniliśmy kilka naszym zdaniem najważniejszych. Przeczytaj, co sprawia, że mieszkanie zlokalizowane w pobliżu parków i innych obszarów roślinnych może być dla Ciebie korzystne.

1. Obecność terenów zielonych sprzyja relaksowi

Życie w centrum miasta sprawia, że relaks kojarzy się głównie z Netflix&Chill. Bo gdzie nie pójdziesz, to się przebodźcujesz jeszcze bardziej: z każdej strony auta, puby, restauracje, zaludnione kawiarenki, ludzie, ludzie i jeszcze więcej ludzi.

A mózg czasem zwyczajnie potrzebuje odpocząć od wielkomiejskich hałasów. I jasne, mieszkania blisko zieleni też znajdują się w pewnych skupiskach bloków, jednak łatwiej z nich uciec na łono spokojnej natury. Posiedzieć w pojedynkę i choćby posłuchać chwilę śpiewu ptaków. Albo podcastu, ale na świeżym powietrzu, prawdopodobnie bez mandatu za siedzenie na trawniku… ?

2. Mieszkania blisko zieleni ułatwiają podjęcie aktywności fizycznej

Ogromną zaletą nowych mieszkań w otoczeniu zieleni jest łatwiejszy dostęp do miejsc idealnych na sport i rekreację. Doskonałym przykładem jest tutaj nowa inwestycja mieszkaniowa M Development, czyli Mahonia w Porosłach, zielonej wsi położonej blisko Białegostoku. Znajduje się w niewielkiej odległości od boiska sportowego czy jednego z ujść rzeki Horodnianki.

Wybór mieszkania blisko zieleni sprawia, że zawsze jest gdzie pójść pobiegać, wykonać sesję jogi na świeżym powietrzu, pojeździć na rowerze czy zwyczajnie pouganiać się wraz z pieskiem za frisbee. A to może być sporym atutem np. dla osób, które krępują się ćwiczyć na siłowni lub po prostu wolą bardziej naturalną formę uprawiania sportu od biegania na bieżni.

3. Mieszkanie blisko natury to jeszcze więcej pomysłów na wolny czas w gronie najbliższych

Mieszkania blisko zieleni, a przy tym dobrze skomunikowane z centrum miasta, to sytuacja typu win-win. Z jednej strony w kilka, góra kilkanaście minut dojedziesz z rodziną autem lub komunikacją miejską do kina czy centrum handlowego, a z drugiej: macie gdzie urządzić piknik lub podchody. Wasze możliwości zwyczajnie się zwiększają!

4. Nowe mieszkania w otoczeniu zieleni mogą zapewniać większą prywatność

Nowe mieszkania w otoczeniu zieleni są zazwyczaj oddalone od mocno zaludnionych części miasta, a co więcej, zlokalizowane w bardziej kameralnych blokach czy apartamentowcach. I jasne, to wciąż osiedla, w dalszym ciągu żyją tam inni ludzie, a infrastruktura wciąż się rozbudowuje.

Jednak – jak np. w przypadku inwestycji M Development – składają się zwykle z kameralnych budynków o niskiej zabudowie. Mieszkańcy mają przy tym własne, często spore ogródki, tarasy lub balkony. To po prostu większa prywatność!

5. Dostęp do terenów zieleni zapewnia lepsze warunki do wychowywania dzieci

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu bez wątpienia ma istotny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. U maluchów w wieku przedszkolnym ruch jest wyjątkowo ważny: poprawia wydolność oddechową, wspiera pracę układu nerwowego oraz krążenia, a także zwyczajnie zwiększa siłę mięśni czy wspiera utrzymywanie zdrowej sylwetki. Istotna jest tu też ekspozycja na promieniowanie słoneczne, istotne np. dla prawidłowego poziomu witaminy D3.

A sam dostęp do terenów zieleni pomaga dziecku poznawać świat. Lepiej zrozumieć, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią rośliny czy poszczególne gatunki owadów, dlaczego o zwierzęta warto się troszczyć, aż w końcu: na własne oczy zobaczyć dzięcioła, jarzębinę i liście dębu.

6. Sąsiedztwo terenów zieleni po prostu jest piękne!

Mieszkanie blisko natury to też większe walory estetyczne okolicy. Sąsiedztwo parków, lasu, małych lasków czy rzeki jest przyjemne dla oka i może pozytywnie wpływać na kreatywność. Bez wątpienia będzie co fotografować (lub chociaż robić sobie selfie na ładnym tle), rysować lub pokazać tej drugiej osobie, którą chciałoby się mieć blisko.

Materiał sponsorowany.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button