Girlandy ogrodowe z żarówkami LED – energooszczędne i stylowe!

Niezwykle oryginalnym a przy tym banalnie prostym sposobem na świetlną dekorację ogrodu są girlandy. Dzięki nim można stworzyć wspaniały i niepowtarzalny klimat. Z powodzeniem sprawdzają się zarówno jako stała dekoracja ogrodu, jak i ciekawa ozdoba zakładana na różnego rodzaju imprezy. Co najważniejsze, wybierając girlandy ogrodowe z żarówkami LED, nie musimy martwić się o rachunki, bo zużywają one niewiele prądu. Jakie mamy rodzaje girland LED? Na co dokładnie zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Girlandy, czyli oryginalna ozdoba ogrodu!

Ogród, jeśli chodzi o aranżację przestrzeni, to miejsce, które daje olbrzymie pole możliwości. Na jego ostateczny wygląd, a tym samym atmosferę, wpływa wiele z pozoru różnych elementów. Możemy kształtować go za pomocą roślin ogrodowych, małej architektury, altan czy pergoli.

Do wyboru mamy także wiele różnego rodzaju oświetlenia ogrodowego. Dzisiaj jednak skupimy się na jednym konkretnym rodzaju, którym są girlandy ogrodowe z żarówkami LED. Na czym polega oryginalność tego typu dekoracji świetlnej w ogrodzie? Girlandy ogrodowe to dość prosty rodzaj oświetlenia. Są to żarówki zainstalowane na przewodzie.

Tym, co sprawia, że girlandy są wyjątkowe to:

 • prosta konstrukcja (przewód z oprawkami na żarówki)
 • sposób ich montażu (można je rozwieszać nad głowami, montować do ścian oraz różnych konstrukcji)
 • można je ściągać i zakładać oraz zmieniać sposób rozwieszenia (pozwala to na łatwą zmianę aranżacji)
 • stwarzają wyjątkowy klimat w ogrodzie, który łatwo można dostosować do potrzeb (w zależności od rodzaju żarówek można uzyskać atmosferę przytulną i intymną lub imprezową i wesołą)
 • w girlandach można zmieniać żarówki (do wyboru są różne wielkości, style i kolory żarówek)

Wszystko to sprawia, że girlandy ogrodowe to niezwykle ciekawe oświetlenie, które można z powodzeniem użyć do dekoracji ogrodów urządzonych w różnych stylach. A na tym nie kończą się ich zalety!

Girlandy ogrodowe z żarówkami LED – zalety

Girlandy ogrodowe dostępne są w zestawach z żarówkami lub bez nich. Jeśli zdecydujemy się na tę drugą opcję, będziemy musieli dokupić do nich żarówki. Najczęściej w girlandach ogrodowych stosuje się uniwersalny gwint E27. Trzeba o tym koniecznie pamiętać przy wybieraniu żarówek – one również muszą mieć gwint E27, w innym przypadku nie będą pasować do oprawek. Przy czym najbardziej wskazaną opcją są girlandy ogrodowe z żarówkami LED. Wszystko dlatego, że:

 • są energooszczędne, a tym samym ekonomiczne
 • do wyboru mamy żarówki LED o zróżnicowanym designie i mocy
 • żarówki LED są trwałe

girlanda z żarówkami led

Na co zwrócić uwagę przy wyborze girland LED?

Wybierając girlandy ogrodowe z żarówkami LED, należy zwrócić również uwagę na kilka innych elementów, takich jak:

 • Wodoodporność – girlandy ogrodowe, które są montowane na zewnątrz, powinny być w pełni wodoodporne.
 • Długość girlandy – girlandy ogrodowe dostępne są w różnej długości np. 5 m, 10 m czy 20 m.
 • Czy daną girlandę można łączyć z innymi – pozwala to na ewentualne wydłużenie girlandy.
 • Liczba punktów świetlnych – określa, ile żarówek jest na jednej girlandzie.
 • Rodzaj napięcia zasilania (np. 230 V lub 24 V)

Girlandy ogrodowe – jaki mamy wybór żarówek LED?

To od rodzaju żarówki zamontowanej w girlandzie zależy klimat, jaki dzięki niej uzyskamy. A do wyboru mamy żarówki o różnej wielkości i kształcie oraz barwie światła i mocy. W tym żarówki LED stylizowane na vintage oraz żarówki kolorowe. Dostępne są również girlandy ze ściemniaczami, które pozwalają na stopniowanie jasności oświetlenia oraz girlandy z żarówkami RGB, które zmieniają swój kolor.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button