Furtka prawa czy lewa? Jaką furtkę wybrać?

Posiadacze domów z ogrodem z pewnością doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ogrodzenie wraz ze świetnie dopasowaną furtką jest obowiązkowym elementem wyposażenia. Jednocześnie zwykle to właśnie furtki ogrodzeniowe sprawiają nam najwięcej problemów, jeśli chodzi o ich odpowiedni wybór.

Zwracamy uwagę na ich design, a także na to, by dopasowały się one niemalże idealnie do reszty ogrodzenia. Jednakże nie możemy zapomnieć o jeszcze jednym, niezwykle ważnym aspekcie, każdy producent ogrodu apeluje odnośnie tego, by wybierać furtkę lewą oraz prawą. Jednak kiedy sprawdzi się lewa, a kiedy prawa?

Furtki ogrodzeniowe i nasz własny punkt widzenia

Mówi się, że to od naszego punktu widzenia wiele zależy. Dokładnie tam samo jest w przypadku furtek. Producent bram ogrodzeniowych projektuje je w taki sposób, by albo otwierały się w stronę lewą, albo w stronę prawą. Wiele zależy jednak od tego, jak my byśmy chcieli, by nasza furtka się otwierała. Duży problem z doborem furtki u sprzedawcy zwykle pojawia się jeden problem- mianowicie klient i sprzedawca znajdują się „po innej stronie”. Analogicznie wówczas zmienia się percepcja strony lewej oraz prawej. Wobec tego warto pamiętać o tym, że jest to kluczowy aspekt, który powinniśmy uwzględnić wybierając furtkę w sklepie.

Furtka lewa czy prawa – którą więc wybrać?

Furtka powinna być dopasowana do ogrodzenia, jednak okazuje się, że nie tylko. Ważna jest także nasza posesja i to, w jaki sposób jest ona ulokowana. Niektórzy z nas będą z pewnością woleć furtkę „od strony ulicy”, zaś inni za to „od strony posesji”. Z technicznego punktu widzenia obie możliwości są jak najbardziej poprawne i wykonalne pod względem technicznym. Pamiętajmy jednak o tym, z której strony patrzymy na furtkę. Następnie oceńmy, po której stronie znajdują się klamki, a także zawiasy i zamki. Warto zastanowić się więc, po której stronie będzie nam o wiele wygodniej sięgać i po której stronie klamka będzie dla nas bardziej praktyczna. To właśnie od ustalenia po której znajdują się kluczowe elementy furtki zależy to, czy uda się nam ją odpowiednio dobrać.

Furtka lewa czy prawa – jak ją rozpoznać?

Kolejną kwestią jest to, w jaki sposób rozpoznać to, czy furtka jest lewa czy prawa. To właśnie od tego zależy, czy rzeczywiście uda się nam ją odpowiednio dobrać. Otóż w tym momencie, rozpoznanie właściwej furtki jest niezwykle proste. Można powiedzieć, że:

  • furtka będzie się otwierać na lewo, jeśli jej klamka będzie się znajdować po stronie prawej;
  • furtka będzie się się otwierać na prawo, jeśli jej klamka będzie po stronie lewej;

Wobec tego podsumowując, jeśli zamierzamy podjąć decyzję zakupową, odnośnie furtki ogrodzeniowej, wówczas musimy w pierwszej kolejności poznać swoje własne preferencje i określić, które rozwiązanie będzie dla nas o wiele praktyczniejsze. Następnie oceńmy prawidłowo, czy wybraliśmy furtkę lewą czy prawą. W ten sposób uda się nam wybrać idealną furtkę, która z całą pewnością spełni nasze oczekiwania i dopasuje się do standardów naszej posesji.

Szeroki wybór furtek dostępny jest nie tylko w salonach stacjonarnych – sprawdź furtki na sklep.gardensteel.pl i wybierz model dopasowany do swoich potrzeb!

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button