Okna dźwiękoszczelne — czym się charakteryzują?

Hałasy wydobywające się zza okien i przerywające nasz spokój, to coś trudnego do zniesienia. Niestety, nie zatrzymamy pędzących samochodów i nie wyciszymy głośnych sąsiadów. Coś jednak da się na to zaradzić. Najlepszym rozwiązaniem są okna dźwiękoszczelne, jednak czym właściwie się one charakteryzują? Sprawdźcie!

Spokój przede wszystkim

Każdy z nas uważa swój dom za oazę spokoju. To właśnie w nim możemy odpocząć po ciężkim dniu i zrzucić ciężar całego dnia. Niekiedy przez cały dzień marzymy o położeniu się na kanapie z książką i odrzuceniu wszystkich negatywnych myśli. Kiedy już do tego dochodzi, ktoś za oknem zakłóca nasz spokój doszczętnie.

Mowa tutaj oczywiście o przejeżdżających samochodach, głośnych sąsiadach, czy szczekających psach. Niestety, często zamknięcie wszystkich otwartych okien ledwo coś daje. To zaś oznacza, że nasza szansa na spokojne popołudnie staje się coraz bardziej nieuchwytna. Nie zamkniemy przecież bardziej okna, bo dociśnięcie nic nie da.

Zapewne zastanawiacie się, jakie w takiej sytuacji istnieje najlepsze rozwiązanie. Przychodzimy z zapewne mało zaskakującą odpowiedzią. Oczywiście najlepszym wyjściem z tej sytuacji będzie zdecydowanie się na okna dźwiękoszczelne. Jednak czym właściwie cechuje się ten typ stolarki okiennej? Czy warto go wybrać?

Jak działają okna dźwiękoszczelne?

Skoro powiedzieliśmy A, to trzeba powiedzieć B, czyli jasno przedstawić o jakim produkcie mowa. Oczywiście, posiadają one doskonałą izolację akustyczną. Oznacza to, że bardzo trudno jest dźwiękowi przedostać się przez nie. Jednak co właściwie decyduje o tym, czy okna będą dobrze zapobiegały przedostawaniu się hałasów.

Pierwszą kwestią, która o tym decyduje, jest rzecz jasna rodzaj szyb. Mianowicie, szyby są najcieńszą częścią okna, więc najbardziej mogą przepuszczać dźwięki. Aby temu zapobiec, musimy wybrać okna dźwiękoszczelne posiadające szyby zespolone. Posiadają one kilka szyb, które w szparach między łączeniami mają specjalne gazy.

Warto jednak wspomnieć, że poza szybami jeszcze jedna kwestia ma przeogromne znaczenie. Mamy tu bezsprzecznie na myśli odpowiednio wykonany montaż. Żeby był on skuteczny, powinniśmy użyć podczas montażu wełny mineralnej, jak również specjalne elastyczne uszczelnienia. Dzięki temu rezultat będzie idealny.

Okna dźwiękoszczelne — zalety

Powyżej omówiliśmy działanie okien dźwiękoszczelnych, więc warto wspomnieć o mnogości ich zalet. Pierwszą z nich z pewnością już znacie i jest to doskonała izolacja akustyczna. To właśnie dzięki niej, posiadając okna dźwiękoszczelne, praktycznie nie docierają do nas hałasy z zewnątrz. To jednak nie koniec pozytywnych aspektów.

Warto również wspomnieć o fakcie, że brak nieprzyjemnych i niepożądanych dźwięków poprawi komfort wasz i waszych bliskich. Nie zapominajmy również o tym, że aby okna nie przewodziły hałasu, to muszą być one nadzwyczajnie szczelne. Jest to ogromny plus, gdyż najzwyczajniej w świecie możemy liczyć na izolację cieplną.

Oczywiście, nie będzie to zapewne najszczelniejsze okno z asortymentu, natomiast z pewnością wykaże się niskim współczynnikiem przenikania ciepła. To zaś przełoży się na niższe opłaty za rachunki zwłaszcza w sezonie zimowym, kiedy te są bardzo wysokie.

Czy warto wybrać okna dźwiękoszczelne?

Jeśli zastanawiacie się, czy warto zdecydować się na okna dźwiękoszczelne, to odpowiedź jest twierdząca. Okna plastikowe posiadają wiele zalet, a gdy dodamy do nich dźwiękoszczelność, uzyskamy prawdziwie satysfakcjonujący produkt do użytku.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button