Baseny przydomowe – Twoje ogrodowe szaleństwo i spełnienie marzeń!

Myślisz o umieszczeniu w swoim ogrodzie basenu, ale nie chcesz inwestować pieniędzy w niepraktyczne i mało estetyczne baseny dmuchane? Taki model basenu często nie spełnia swojej funkcji ponieważ szybko ulega zniszczeniu. Przeliczając wszystkie koszty jego wymiany, jak również utrzymania go w czystości, szybko zauważysz, że zakup takiego basenu po prostu się nie opłaca. Dużo lepszym wariantem będzie basen przelewowy lub skimmerowy. Oba wyglądają ciekawie, są piękne i bardzo ekskluzywne. Dowiedz się o nich więcej!

O posiadaniu basenu przydomowego marzy każdy działkowicz oraz właściciel domu jednorodzinnego. I nie ma się co temu dziwić, bowiem kąpiel we własnym basenie sprawia właścicielom działki najwięcej frajdy.

Jeśli do tego dochodzi wysoka estetyka wykonania basenu, jak również piękne zaaranżowanie przestrzeni to w rezultacie można otrzymać całkiem ciekawy pomysł na wypełnienie działki. Dlaczego warto postawić na basenu ogrodowe przelewowe lub skimmerowe? Oto najważniejsze informacje.

Domowe baseny przelewowe – najważniejsze zalety!

Jeśli myślisz i montażu dobrej jakości basenu przydomowego i jednocześnie chcesz, by spełniał on wszystkie wymogi bezpieczeństwa i funkcjonalności to koniecznie pomyśl o wyborze domowego basenu przelewowego. Taki basen niemal w całości wypełniony jest wodą, która sięga niemal na sam koniec ścian. Taki efekt lustra wody sprawia wrażenie bardzo egzotycznego krajobrazu. Basen tak wykonany na pewno zrobi wrażenie na odwiedzających Twój ogród gościach.

Baseny przelewowe posiadają rynny przelewowe, które instaluje się dookoła basenu. To tam wpadają zanieczyszczenia i woda. Tak woda zostaje też filtrowana i przedostaje się do zbiornika wyrównawczego. Efektem takiej instalacji jest zupełnie czysta woda.

Najważniejsze korzyści z posiadania basenu przelewowego to:

  • świetny wygląd,
  • ekonomiczne utrzymanie basenu w czystości,
  • łatwe czyszczenie,
  • niemal idealny obieg wody.

Wszystko, co warto wiedzieć o funkcjonalnych basenach skimmerowych! Idealna opcja dla wymagających!

Basen skimmerowy to rodzaj instalacji, w której cechą charakterystyczną niecki będą specjalnie wykonane otwory spustowe. Wykonane i przygotowane są one w górnej części basenu, a woda sięga w takiej niecce na wysokość niższą o około 10-15 cm, niż w basenie przelewowym.

Obieg wody zostaje tutaj wymuszony przez pompę cyrkulacyjną, która to wszystkie zanieczyszczenia kieruje do specjalnie przygotowanych skimmerów. Gdy woda jest przefiltrowana wraca do niecki.

System zastosowany w basenie skimmerowym nie posiada zbiornika wyrównawczego ponieważ zakłada działanie na zasadzie zamkniętego obwodu hydraulicznego. W praktyce oznacza to, że koszt budowy takiej instalacji będzie nieco niższy.

Najważniejsze zalety z wykonania basenu skimmerowego to:

  • stosunkowo niski koszt budowy,
  • niemal bezawaryjna praca,
  • bardzo duża wydajność,
  • łatwa i prosta obsługa,
  • łatwość utrzymania w czystości.

Już wiesz, o czym pamiętać podczas wyboru basenu ogrodowego przydomowego? Opisane warianty umożliwią Ci dokonanie słusznego wyboru. Jeśli jednak masz jeszcze wątpliwości i pytania sprawdź więcej informacji zebranych tutaj: https://domowe-baseny.pl

Pamiętaj, że prawidłowo wykonany basen będzie następstwem tego, w jaki sposób będziesz z niego korzystał! Zadbaj o komfort!

 

Artykuł partnera.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button