10 najpiękniejszych krzewów ogrodowych, które zakwitną na wiosnę

Wiosenny ogród mieni się najróżniejszymi barwami. Coraz częściej można spotkać się z pięknymi krzewami ozdobnymi, które dodają uroku i urozmaicają bioróżnorodność w ogrodzie. Jakie krzewy ogrodowe kwitną wiosną?

Krzewy ogrodowe, czyli mało wymagające rośliny

Ogrodnicy bardzo często w swoich ogrodach sadzą piękne, kwitnące krzewy. Rośliny te wbrew pozorom nie są wymagające w uprawie. Niezbędne jest oczywiście zapewnienie im odpowiedniego miejsca do życia, aby mogły pięknie zakwitnąć. Kluczowym elementem jest także ich regularne podlewanie, szczególnie w okresie suszy. Najbardziej narażone na mróz i suszę są młode okazy. To właśnie im trzeba poświęcić najwięcej uwagi. Najważniejszą czynnością w czasie pielęgnacji krzewów ogrodowych jest ich regularne przycinanie. Wiosenne cięcie krzewów gwarantuje, że rośliny będą obficie kwitły i pięknie się rozrosną. Jakie krzewy ogrodowe zaczynają kwitnąć już wczesną wiosną?

10 najpiękniejszych krzewów

Jednym z najpopularniejszych krzewów, jakie wiosną cieszą oczy pięknymi kwiatami jest zdecydowanie hortensja. Obecnie wyróżnić można kilka rodzajów tego krzewu, jednak najczęściej spotyka się hortensje ogrodowe i bukietowe. Te dość okazałe krzewy rozpoczynają kwitnienie na przełomie maja i czerwca. Charakteryzują się ogromnymi i ciężkimi kwiatami o różnych barwach.  Kolejnym gatunkiem, o którym zdecydowanie trzeba wspomnieć jest różanecznik. Krzewy te mogą osiągać nawet 2 metry wysokości i jedynym, czego potrzebują do wzrostu, jest kwaśna ziemia. Więcej na temat róż wielokwiatowych można znaleźć na stronie https://kb.pl/porady/roza-wielkokwiatowa-w-ogrodzie-poznaj-szlachetne-odmiany-roz-i-dowiedz-sie-jak-je-uprawiac/. Podobne wymagania ma azalia ogrodowa, która jest kolejnym gatunkiem, jaki kwitnie na przełomie maja i czerwca. Najczęściej spotykanym krzewem ogrodowym jest bez dwóch zdań bez lilak. W Polsce jest to roślina spotykana praktycznie w każdej miejscowości. Oczywiście można tutaj wyróżnić kilka odmian bzu. Jego kwiaty charakteryzują się niezwykle intensywnym zapachem. Nie można zapominać także o pięknej i majestatycznej magnolii. Ten krzew niekiedy przybiera formę małego drzewka. Jego kwiaty natomiast wyglądają jak ogromne kielichy. Na przełomie kwietnia spotkać można także żółte krzewy, które obecnie znaleźć można chyba w każdym ogrodzie. Forsycja jest krzewem, który zdecydowanie wymaga najmniejszej uwagi. Więcej informacji na temat forsycji można znaleźć pod adresem https://fajnyogrod.pl/porady/forsycja-posrednia-rodzaje-informacje-uprawa-zdjecia/Jaśminowiec to również niezwykle popularny krzew, chociaż czasami zdarza się, że przybiera formę małego drzewa. Charakteryzuje się pięknym zapachem, który można poczuć z dalekiej odległości. Wśród wiosennych krzewów znaleźć można także pigwowiec, który cieszy oczy czerwonymi kwiatami, ale także migdałek trójklapowy o pięknym, różowym okwiecie. Koniecznie trzeba tutaj wspomnieć także o budlei Dawida, która bywa nazywana motylim krzewem. Przeważnie roślina ta kwitnie na przełomie czerwca i lipca, jednak można znaleźć odmiany wcześniejsze.

Kwitnące krzewy ozdobne są w stanie całkowicie odmienić nudny ogród. Aby pięknie kwitły trzeba zapewnić im dobre stanowisko, dostęp do wody, ale koniecznie pamiętać trzeba o regularnym przycinaniu tych roślin. Tylko to jest w stanie zagwarantować obfite kwitnienie.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button