Szafy – jak wybrać idealną?

Wybór szafy do domu to zwykle decyzja na dłuższy czas. Z tego powodu warto gruntowanie ją przemyśleć, żeby zdecydować się na zakup szafy, która najlepiej będzie odpowiadała Twoim potrzebom. Szafy z szufladami są niezwykle popularną opcją. Tego typu szafy są pojemne, praktyczne, a przy tym estetyczne. Szafy jako meble powinny być nie tylko jak najbardziej funkcjonalne, ale też ładne. Szafy z szufladami pozwalają na dobrą organizację garderoby i wygodne przechowywanie ubrań i dodatków. Szafy do domu występują w różnych rodzajach i rozmiarach. Jak znaleźć idealne szafy z szufladami? Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, dzięki którym wybór szafy do domu będzie bardzo ułatwiony. Na co należy zwrócić największą uwagę, podczas wyboru szafy?

Wymiary i pojemność szafy do domu

Pierwszą kwestią, którą trzeba przemyśleć jest to, jaką ilością miejsca na szafę dysponujesz. Od tego zależy w głównej mierze, na jaki rozmiar szafy będziesz mógł sobie pozwolić. Zakłada się standardowo, że jedna osoba na komplet ubrań potrzebuje szafy z szufladami o szerokości wynoszącej minimum 140 cm, przy założeniu, że szafa wysoka jest na 210 cm. Jeśli szukasz szafy dla dwóch osób, wymiar ten trzeba podwoić. W wielu sytuacjach lepszym rozwiązaniem jest zakup jednej większej szafy do domu, niż kilku mniejszych. Pozwala to oszczędzić miejsce i jest bardzo wygodne. Wybór konkretnego wymiaru jest determinowany przez wielkość pomieszczenia, dostępnej przestrzeni, ale też indywidualne potrzeby. Zwykle przyjmuje się, że im pojemniejsze są szafy do domu, tym lepiej, dlatego warto dokonać skrupulatnych pomiarów i na tej podstawie wybrać najbardziej optymalny model szafy z szufladami. Warto też zauważyć, że im większa szafa, tym więcej mieści szuflad na dodatkowe akcesoria, takie jak buty, krawaty, biżuterię, bieliznę, a także drążków na odzież wierzchnią. Przyjmuje się, że na jednym drążku standardowej długości jednego metra mieści się około 10 elementów odzieży. Zależy to oczywiście od jej rodzaju – bluzki będą zajmowały zdecydowanie mniej miejsca niż zimowe płaszcze.

Szafy z szufladami – funkcjonalność

Szafy z szufladami charakteryzują się ogromną funkcjonalnością. Są praktyczne i pozwalają na komfortowe przechowywanie garderoby. Pierwszym elementem, na jaki warto zwrócić uwagę, jeśli mowa o funkcjonalności, jest sposób otwierania szafy – przesuwny lub uchylny. Fronty przesuwane w większości przypadków są wygodniejsze, pozwalają też na wygodne korzystanie z szafy nawet w sytuacjach niewielkiej ilości miejsca. Wybierając szafę do domu z przesuwnymi frontami, warto zwrócić uwagę, czy chodzą cicho i gładko. Bardzo duży wybór, jeśli chodzi o szafy do domu wysokiej jakości, znajdziesz na stronie meblini.pl. Kolejnym ważnym elementem, jeśli chodzi o wybór funkcjonalnej szafy do domu, jest obecność praktycznych półek, szuflad, koszy na buty, wieszaków, drążków różnej wysokości – czyli wszystkiego, co pozwala na dobrą organizację miejsca w garderobie. Pomaga to w utrzymaniu porządku, a także w szybkim znalezieniu potrzebnych rzeczy.

Design szafy

Design szafy do domu to bardzo istotny element. Wybór doskonałej szafy z szufladami powinien być dostosowany do wystroju całego wnętrza, tak, żeby wyglądało to spójnie. Szafy wykonane są z różnych materiałów, jest ich ogromny wybór, dlatego nie jest trudno wybrać najbardziej pasujący mebel. Jeśli chodzi o szafy do domu, dobrym pomysłem jest umieszczenie lustra na froncie – jest to bardzo praktyczne, a przy tym ładnie wygląda.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button