Łóżka wysuwane – zalety łóżek podwójnych dla dzieci

W pokojach dziecięcych coraz częściej zastosowanie znajdują funkcjonalne łóżka wysuwane. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy pokój dzielony jest przez rodzeństwo. Dzieci, które przebywają razem mogą się wspólnie bawić, odrabiać lekcje czy też rozmawiać tuż przed snem. Rodzice powinni im to umożliwić, dlatego dobrym pomysłem będzie zakupienie wygodnych w używaniu łóżek wysuwanych. To doskonała alternatywa dla łóżek piętrowych, które w pokojach zajmują dużo miejsca.

Łóżka wysuwane dla dzieci – zbiór największych zalet

Łóżko wysuwane jest dużo korzystniejszą propozycją przede wszystkim z tego względu, iż rodzice nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swoich dzieci. W przypadku łóżek piętrowych są one narażone na wypadnięcie z łóżka i upadek z dużej wysokości. Łóżko wysuwane pozwoli wykorzystać dostępną przestrzeń do maksimum. Łączy w sobie zalety pochodzące od mebla piętrowego oraz tradycyjnego. Budowa łóżka pozwala na optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni, tak jakby w pokoju dziecięcym znajdowało się wyłącznie jedno posłanie. Tym samym dzieci nie mają ograniczonych ruchów, ale za to stwarza się im komfortowe warunki do snu.

Łóżka wysuwane dla dzieci – czym przykuwają uwagę rodziców?

Górna część łóżka wysuwanego znajduje się na niezbyt dużej wysokości, więc ewentualny upadek nie doprowadziłby do żadnych przykrych konsekwencji. To dobra wiadomość nie tylko dla samych dzieci, ale też dla rodziców, którzy obawiają się o dobro swoich pociech. Konstrukcja łóżek wysuwanych nie jest zbyt skomplikowana. Mebel znajduje się na niewielkim podwyższeniu. Górne posłanie znajduje się tuż nad tym, które umieszczone jest na dole. Dzieci będą blisko siebie, co umożliwi im swobodne porozumiewanie się, nawet późnym wieczorem. Tym samym mniejsze pociechy nie będą bały się ciemności i zawsze znajdą oparcie w swoim rodzeństwie. Rano dolną część wystarczy wsunąć w łóżko i zyskuje się zadowalającą przestrzeń użytkową.

Łóżka wysuwane dla dzieci – uniwersalne i przyjazne dla najmłodszych

Łóżka wysuwane dla dzieci mają dużo więcej zalet, ponieważ zdobywają uznanie głównie ze względu na swoją uniwersalność. To ciekawy wybór dla tych dzieci, które często goszczą w swoich pokojach przyjaciół. Jeśli zostaną na noc, wtedy można ich ugościć w bardzo komfortowy sposób, bez konieczności szykowania dodatkowego posłania. Łóżka tego typu są niezwykle przyjazne dla najmłodszych użytkowników. Są designerskie i bardzo wygodne, a poza tym nigdy nie będą zajmować za dużo miejsca. Przydatna może być także specjalna szuflada, która znajduje się pod takimi łóżkami, można w niej przechowywać m.in.:

  • pościel,
  • koce,
  • zabawki,
  • ubrania.

W ten sposób oszczędza się dużo miejsca. Istnieje kilka podstawowych wymiarów takich łóżek, na które mogą zdecydować się rodzice. Mogą to być meble o wymiarach 190×80, 180×90 lub też 200×90. Wszystko będzie zależne od wymiarów ciała własnych dzieci, ale z pewnością dopasowanie takich łóżek do potrzeb dzieci nie będzie dla rodziców żadnym wyzwaniem.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button