Jaki fotel gamingowy wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Gaming to hobby, które najczęściej wykonuje się w pozycji siedzącej, dlatego w wyposażenie gracza powinien wchodzić wysokiej jakości fotel, który zredukuje negatywny wpływ wielu godzin spędzanych na siedząco. Zakup dobrego fotela gamingowego to inwestycja na długie lata, która ma przełożenie nie tylko na komfort gracza, ale również na zdrowie jego kręgosłupa.

Dlaczego wybór odpowiedniego fotela gracza jest tak istotny?

Gracze potrafią spędzić długie godziny w pozycji siedzącej. Z tego powodu wybór odpowiedniego fotela, który będzie wygodny oraz zadba o prawidłową pozycję kręgosłupa, jest tak bardzo istotny. Wybór nieodpowiedniego fotela będzie skutkował brakiem komfortu gracza i prowadzi do przybierania nieprawidłowych pozycji podczas siedzenia. Nieodpowiednia pozycja ciała może powodować ból pleców oraz problemy z kręgosłupem. Fotel gamingowy to nieco większy wydatek niż standardowe krzesło do biurka, dlatego należy dobrze przemyśleć jego zakup. Przy wyborze odpowiedniego modelu należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela gamingowego?

Jaki fotel gamingowy wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? 2Wygodny fotel gamingowy to fotel ergonomiczny, doskonale dopasowany do potrzeb oraz wymiarów ciała gracza. Jego konstrukcja powinna wymuszać na graczu prawidłowe ułożenie ciała, a także musi odciążać kręgosłup, oraz mięśnie. Nie może być on zbyt wąski ani za szeroki. Przed zakupem należy zapoznać się z wymiarami każdego modelu, a także sprawdzić maksymalną dopuszczalną masę. Fotel gracza powinien mieć możliwość regulacji jego elementów w tym zmiany wysokości siedziska, podłokietników czy zagłówka. Dzięki temu możliwe jest dokładne dopasowanie fotela do indywidualnych potrzeb jego użytkownika. Istotnym aspektem przy wyborze jest również materiał obicia oraz rodzaj wypełnienia. Warto zdecydować się na materiał wodoodporny i plamoodporny oraz wypełnienie piankowe. Wypełnienie wysokiej jakości zapewni, że siedzisko dopasuje się do kształtu ciała gracza oraz nie zmieni swojego kształtu nawet po kilku latach użytkowania. Elementy takie jak kolor, sposób wykończenia oraz wzornictwo materiału zależą już od gustu gracza, jednak nie są one priorytetem przy wyborze najlepszego fotela.

Fotel gamingowy, a akcesoria

Fotele gamingowe często różnią się od krzeseł biurowych akcesoriami, które są do nich dołączane. Ergonomiczne fotele wyposażone są w poduszkę mięśni karku oraz poduszkę lędźwiową. Poduszka mięśni karku wykorzystywana jest jako zagłówek. Poprzez oparcie na niej głowy możliwe jest rozluźnienie napiętych mięśni oraz ścięgien karku. Natomiast poduszka lędźwiowa wspiera kręgosłup, wymusza prawidłową pozycję ciała podczas siedzenia, dzięki czemu zapobiega bólowi pleców. Należy jednak pamiętać, że podczas siedzenia poduszka powinna lekko naciskać na dolną część pleców. Niektóre fotele gamingowe posiadają inne akcesoria wpływające na komfort gracza jak np. wysuwane podnóżki. Nie są one niezbędnym elementem wygodnego fotela, jednak znacznie poprawiają komfort, a także zapewniają lepsze krążenie krwi w nogach.

Ciekawe modele foteli gamingowych oferuje IMBA.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button