Jak wybrać fotel biurowy i kiedy warto stawiać na produkty marki Halmar?

Wybór odpowiedniego fotela biurowego nie jest zadaniem łatwym, jednak kluczowym, jeżeli pracę przy komputerze chcemy połączyć z odpowiednim komfortem dla naszych pleców i kręgosłupa. Obecnie jednak krzesła biurowe muszą być na wyposażeniu nie tylko licznych biur, ale również wielu domów i mieszkań, w których mieszkają osoby pracujące zdalnie w czasie pandemii.

Niestety, pomimo tego, że dla wielu osób praca zdalna lub praca hybrydowa trwa od ponad roku, do tej pory nie wyposażyły się one przynajmniej w podstawowe narzędzia do tego, by tę pracę wykonywać zdrowo. Sama praca siedząca nie jest zalecana przez lekarzy, lecz tym bardziej nie powinniśmy decydować się na jej wykonywanie w momencie, gdy nie mamy odpowiedniego biurka czy fotela biurowego.

Jak wybrać fotel biurowy?

W tym przypadku kluczowy jest budżet, którym dysponujemy. Dobry fotel biurowy nie musi być jednak drogi, często w cenie 300-500 zł można kupić fotele i krzesła biurowe, które idealnie sprawdzą się do pracy zdalnej. Jest to jednocześnie inwestycja naprawdę niewielka, zwłaszcza w kontekście kosztów, które mogą być związane z leczeniem problemów zdrowotnych, wynikających z pracy w nieprzystosowanym do tego miejscu.

Aby wybrać odpowiedni fotel biurowy, należy zwrócić uwagę na jego stabilność, jakość wykonania, ale kluczowa będzie tutaj jego ergonomia.

Ergonomia fotele biurowego

Ergonomiczny fotel biurowy to podstawa. Co to jednak oznacza? Ergonomiczny fotel to taki, który dopasowany jest do naszego ciała. Dzięki temu korzystanie z takiego fotela przez nas będzie naprawdę wygodne, komfortowe i zdrowe.

W praktyce ergonomia często łączona jest z możliwością dostosowania poszczególnych elementów do naszych osobistych preferencji. Podstawą jest tutaj wysokość – niemal każdy fotel biurowy oferuje jego regulację, a jeżeli jest inaczej, naprawdę nie warto decydować się na jego zakup – chyba, że fabrycznie jest on idealnie dostosowany do naszego wzrostu i innych wymagań, lecz jest to mało prawdopodobnego.

Następnie, konieczna jest obecność podłokietników – w tańszych modelach nie będą one regulowane, lecz jeżeli budżet pozwala nam na taki zakup, warto wybrać fotel o regulowanych podłokietnikach.

Fotel powinien być również wyposażony w zagłówek – jest to jednak opcja już mniej standardowa, niż podłokietniki, lecz i w tym wypadku warto stawiać na opcję z regulowanym zagłówkiem, o ile pozwala nam na to budżet.

Dokładniej tak samo będzie w przypadku poduszki lędźwiowej – ważne, by była ona obecna, lecz tylko w droższych modelach będziemy mieli opcję jej regulacji. Jeżeli jednak decydujemy się na naprawdę drogi fotel, warto wybrać taki, który będzie miał te trzy elementy: regulowane podłokietniki, regulowany zagłówek oraz regulowaną poduszkę lędźwiową.

Siedzisko i oparcie fotele biurowego

Siedzisko fotela biurowego powinno być nie tylko wygodne, ale również odpowiednio osadzone, profilowane i stabilne. Dodatkowo ważna jest jego wielkość – zwłaszcza gdy jesteśmy osobą masywną. Dodatkowo, siedzisko fotela zawsze powinno sięgać około ¾ naszego uda.

Oparcie powinno również być profilowane i dostosowane do naszego kręgosłupa, w jego przypadku ważna będzie również opcja regulacji. Jeżeli tylko pozwala na to budżet, warto wybrać opcję z regulowanym oparciem, z opcją bujania się na fotelu oraz możliwością blokowania oparcia w dowolnym ustawieniu, dzięki czemu będziemy mogli pracować w różnych pozycjach, a ich zmiany zalecana są dla osób, które regularnie spędzają wiele godzin podczas pracy przy komputerze.

Z czego powinien być wykonany fotel biurowy?

Jeżeli nie ogranicza nas budżet, warto stawiać na skórę naturalną, jednak w innych przypadkach często dobrym rozwiązaniem okaże się materiał lub specjalna membrana. Ta ostatnia zapewnia doskonałą wytrzymałość, estetyczność, ale również przewiewność. Często fotele, zwłaszcza te tańsze, mogą być wykonane ze skóry ekologicznej, lecz niekoniecznie jest to dobry wybór – skóra taka nie będzie przepuszczać powietrza, przez co w lecie, gdy temperatura rośnie, plecy osoby pracującej w takim fotelu będą się nadmiernie pocić, a następnie przyklejać do fotela. Będzie to skrajnie niewygodne zwłaszcza wtedy, gdy pracujemy w domu i niekoniecznie mamy możliwość sterowania temperaturą z pomocą klimatyzacji.

Marka Halmar – czemu warto stawiać na ich krzesła biurowe?

Marka Halmar działa na Polskim rynku od ponad 30 lat. W chwili obecnej dużą część jej produktów pochodzi z krajów azjatyckich, takich jak Malezja, Indonezja czy Chiny. W ofercie nie brakuje jednak również produktów wyprodukowanych przez polskie firmy, na terenie naszego kraju.

Olbrzymim plusem foteli Halmar jest wysoka jakość, połączona z okazyjnymi cenami, jak i również bardzo szeroki asortyment, który związany jest z tym, że produkty marki wytwarzane są przez wiele przedsiębiorstw. Dzięki temu Halmar będzie dobrym wyborem zarówno dla osób, które chcą kupić tanie krzesło biurowe, jak i dla tych, które mają znacznie większe wymagania.

Podstawowe fotele biurowe marki Halmar to koszt około 250-300 zł, jednak już w tej cenie otrzymujemy produkty dobrej jakość, które sprawdzą się w przypadku pracy zdalnej. Jeżeli jednak oczekujemy fotela wykonanego ze skóry, wygodnego i z zaawansowanymi mechanizmami sterownia oparciem, również będą one dostępne w ofercie Halmar.

Wszystkie fotele marki Halmar, jak i również fotele innych marek można kupić w sklepie E-krzeslo.com.pl – u partnera niniejszego materiału.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button