Muszki owocówki – jak sobie z nimi radzić.

Muszki owocówki w okresie letnim potrafią być naprawdę uciążliwe. Nim się obejrzymy, nasze mieszkanie jest już zakolonizowane przez plagę tych uporczywych owadów. Chwila zapomnienia wystarczy, aby nasza kuchnia stała się domem małych szkodników.

Wystarczy, że zostawimy na blacie kuchennym nasze ukochane owoce lub warzywa, aby zostały zainfekowane bakteriami oraz innymi drobnoustrojami chorobotwórczymi, które przenoszą muszki owocówki i mogą być realnym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Nasuwa się więc pytanie, jak sobie z nimi skutecznie radzić?

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Przynosząc zakupione owoce lub warzywa do domu, powinniśmy niezwłocznie porządnie umyć je ciepłą wodą, aby zapobiec niefortunnemu przyniesieniu artykułów ze złożonymi już na nich jajami, które po wylegnięciu mogą zapoczątkować plagę w naszej kuchni. Powinniśmy na bieżąco sprzątać okolice strefy zmywania, dbając o najmniejsze szczegóły w tym niepozostawianie wilgotnych gąbeczek lub szmatek. Istotnym elementem zapobiegania będzie również zakrywanie kosza na śmieci oraz nieprzechowywanie artykułów spożywczych takich jak owoce na blacie kuchennym. Kolejnym krokiem jest dokładne dokręcanie słoików, w których przechowujemy dżemy, aby ich zapach nie wabił muszek. Przydatną przedmiotem w naszej kuchni może okazać się zamontowanie siatki ochronnej na okna i drzwi, która nie przepuści niechcianych małych gości. Dobrym sposobem jest również umieszczenie doniczki z miętą obok miejsca, w którym przechowujemy owoce, ponieważ muszki owocówki odstrasza ten dla nich intensywny zapach.

Muszki owocówki - jak sobie z nimi radzić. 2

Domowe sposoby w walce z plagą muszek owocówek

Nierówną walkę z muszkami należałoby zacząć od wysprzątania miejsc, w którym owady się zadomowiły i prawdopodobnie złożyły już swoje jaja. Jest to na tyle istotne, ponieważ muszki owocówki zaraz po wylęgnięciu się, zaczynają żerować na produktach, na których zostały złożone. Możemy również zastosować domowe sposoby w walce z plagą w naszej kuchni, przygotowując zasadzkę. Talerz pełen kawałków owoców, zawinięty szczelnie folią z małymi dziurkami powinien być doskonałą pułapką, do której zostaną skutecznie zwabione muszki owocówki, które nie będą umiały się już wycofać. Dodatkowo możemy przygotować drugą zasadzkę, która będzie funkcjonować na tej samej zasadzie, co poprzednia. Tylko zamiast owoców nalewamy do szklanki octu i szczelnie owijamy folią. Jego zapach zwabi uporczywe owady. W innym wariancie możemy dodać do octu kilka kropel płynu do naczyń, dzięki któremu owady się potopią. Jeżeli wszelkie domowe sposoby nie zmniejszyły ilości muszek w naszej kuchni, warto zakupić specjalne produkty przeznaczone do walki z nimi. Złotym środkiem, który da skuteczny efekt jest pułapka na muszki owocówki: https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/pulapka-na-muszki-owocowki-15ml-id-1145. Oddziałuje natychmiastowo i zwalcza muszki owocówki przed trzydzieści dni. Należy do artykułów prostych oraz bezpiecznych w swojej obsłudze. Wystarczy, że usuniemy całkowicie zawleczkę w kształcie liścia oraz odkręcimy butelkę z płynem. Całość cieczy należy wlać do zakupionej pułapki w kształcie kolorowego jabłuszka. Pułapki zastawiamy w miejscu, w którym gromadzi się najwięcej muszek owocówek. Nie opróżniamy zawartości, po upływie trzydziestu dni wyrzucamy całość razem z martwymi szkodnikami. Pułapka jest atrakcyjna wizualnie, dlatego może stanowić dekorację naszej kuchni. Ponadto nie wymaga oczyszczania, raz zamontowana skutecznie działa przez trzydzieści dni.

 

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button