Hokery industrialne – jakie wybrać?

Z powodzeniem stosowane w nowoczesnej architekturze wnętrz. Nadają oryginalnego charakteru i chętnie wybierane są zarówno w wypadku niedużych, jak i bardzo przestronnych pomieszczeń. Hokery industrialne to nic innego, jak podwyższane stołki barowe. Niegdyś używane wyłącznie w lokalach gastronomicznych, dziś to jedne z najchętniej wybieranych trendów wnętrzarskich zarówno w przestrzeni mieszkania, jak i pubów oraz barów. Niemniej jednak wybór możliwych opcji jest bardzo duży, watro zatem przed kupnem mebla zastanowić się, jaki model wybrać?

Wykończenie siedziska

Hokery industrialne to niebanalna ozdoba pomieszczenia bez względu na to, z jakiego materiału wykonane zostało siedzisko. Niemniej jednak siedzisko to bardzo ważny element stołka, zatem decydując się na taki mebel powinniśmy zastanowić się, z jakiego materiału powinno być ono wykonane. Z reguły do wyboru mamy drewniane lub metalowe. Zarówno drewno, jak i metal to ponadczasowe oraz bardzo uniwersalne materiały, z których wykonane są hokery industrialne. Decyzja ta zatem zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji domowników. Ponadto drewno i metal bardzo chętnie łączone są ze sobą. W efekcie otrzymujemy połączenie, które świetnie wpisuje się w charakter przemysłowych aranżacji. Kompilacja drewna i metalu to trend, który już od jakiegoś czasu króluje we wnętrzach, co więcej, nie zapowiada się, aby miałby nas w najbliższym czasie opuścić. Jest to doskonała wiadomość, dla wszystkich miłośników stylu loftowego, w którym również chętnie stosowane jest takie połączenie.

Nogi to podstawa

Decydując się na hokery industrialne czy to w domu czy lokalu gastronomicznym, warto również zastanowić się nad ich podstawą. Najczęściej spotkać możemy się ze stołkami barowymi na nogach i płozach. Wybór ten, podobnie jak w wypadku siedziska, zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji. Krzesła na płozach w przeszłości kojarzyły się wyłącznie z przestrzenią publiczną, dziś natomiast ogromną furorę zdobywają również w prywatnych wnętrzach. Są one równie praktyczne i wygodne, co te na nogach. Ponadto meble na płozach w mieszkaniu wyglądają bardzo nowocześnie. Niemniej jednak surowa forma klasycznych hokerów industrialnych na nogach, szczególnie tych wykonanych z metalu, wygląda równie innowacyjnie.

Wysokość oparcia – komfort versus estetyka

Do wysokości oparcia podejść możemy w dwojaki sposób. Po pierwsze, wybór ten zależy od naszej wizji. Możemy wybrać hoker industrialny, który nieużytkowany będzie całkowicie niewidoczny i schowany pod blatem (na przykład w modelu bez oparcia lub z niskim oparciem) lub mebel z wysokim oparciem, które widoczne będzie cały czas. Niemniej jednak to nie wszystko. Wysokość oparcia warto również dostosować do osobistych wymagań i oczekiwań dotyczących wygody mebla. Wygodne oparcia zwiększają bowiem komfort siedzenia, co jest szczególnie ważne w takich miejscach jak puby czy kawiarnie.

Jaki kolor hokera industrialnego wybrać?

Możemy postawić na klasyczny czarny, biały bądź szary, wtedy możemy mieć pewność, że dopasują się one do naszego wnętrza. Z kolei innym sprytnym sposobem na przełamanie monochromatycznego charakteru pomieszczenia jest wybór kolorowych modeli. Czerwony, niebieski, żółty czy zielony hoker industrialny fantastycznie ożywi przestrzeń. Użycie koloru odmienia nudną lub po prostu klasyczną aranżację pomieszczenia. Urządzasz nowocześnie kuchnię lub jadalnię, a może chcesz dodać swojej kawiarni czy barowi indywidualnego charakteru? Wybierz praktyczne i stylowe hokery industrialne.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button