Fronty meblowe – jak wpływają na aranżację wnętrza?

Fronty to zewnętrzna część mebli, która jest najbardziej widoczna. Jest też najbardziej narażona na kontakt z czynnikami zewnętrznymi. W kuchni są to głównie wysokie temperatury (np. gorąca para z garnka), ale też bryzgający tłuszcz. Od konstrukcji wymaga się zatem, aby była estetyczna, atrakcyjna wizualnie, a przy tym solidna. Zazwyczaj najlepszym sposobem na uzyskanie takiego efektu jest kupienie frontów na zamówienie.

Fronty meblowe – widoczne części zabudowy

Wnętrze mebli nie jest widoczne na pierwszy rzut oka. To na podstawie koloru i stylu frontów wyrabiamy sobie zdanie na temat konkretnego umeblowania. Powinno ono pasować do ogólnej aranżacji mieszkania, dlatego warto poświęcić mu nieco uwagi. Nie bez znaczenia jest też to, z jakiego materiału zostaną wykonane fronty. Powinny być solidne i wytrzymałe, ale też wygodne w użytkowaniu. Za to odpowiadają dobrze dopasowane uchwyty – gałki lub relingi, choć popularne są też szafki otwierane na dotyk.

Zdarza się, że niektóre kuchnie są mało ustawne, trudne w aranżacji. Sklepowe rozwiązania nie sprostają wymogom, powodując np. powstawanie szczelin czy niezabudowanych wnęk. Rozwiązaniem są elementy meblowe na wymiar, które nie tylko pełnią rolę frontów w meblach, ale też maskują niezabudowane części kuchni.

Materiał frontów ma znaczenie

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby fronty do mebli kuchennych przez długi czas dobrze się prezentowały, to zwróć uwagę na to, z jakiego materiału są wykonane. Najpopularniejsze są konstrukcje płytowe – fronty MDF, lakierowane lub laminowane. Ważne jest, aby producent dobrze zabezpieczył je przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wilgocią. Najwyższą jakość oraz najmodniejszy design reprezentują fronty drewniane. Po impregnacji są trwałe oraz wytrzymałe. Jednak z uwagi na stosunkowo wysoką cenę nie są najpopularniejszym wyborem do naszych kuchni.

Idealne dopasowanie frontów

Wymiana frontów kuchennych na nowe to najszybszy, skuteczny i tani sposób na zmianę całej aranżacji – nie tylko w kuchni, ale też w całym mieszkaniu, jeśli mamy do czynienia z otwartym układem wnętrz. Aby cała modyfikacja udała się tak, jak to sobie zakładasz, musisz zacząć od znalezienia dobrej firmy. FrontSize oferuje w pełni zdalną obsługę zamówień za pośrednictwem sklepu online. W takiej sytuacji wskazujesz:

  • typ frontu – drzwi do szafek narożnych otwierane na prawo i lewo, drzwi otwierane do góry, drzwi otwierane na lewo i prawo, szuflady,     zabudowy zmywarek,
  • rozmiary – od kompaktowych 20×40 cm, przez kwadratowe, aż po duże – solo lub pakowane podwójnie,
  • kolory – klasyczna biel, beż, brąz, czarny i szary, a także nieoczywiste – granaty, zielenie, błękity.

Ważne jest to, aby jeden dostawca miał w swojej ofercie nie tylko fronty meblowe, ale też wszystkie elementy zabudowy, które są potrzebne do wykończenia kuchni. Cokoły, listwy maskujące, dekoracyjne, panele. Idealne dopasowanie kolorystyczne oraz stylistyczne detali zapewni niezwykły efekt. Twój dom będzie prezentował się pięknie i estetycznie, bardzo świeżo. Sama wymiana frontów, jeśli skrzynie i środek mebli nie są uszkodzone to najlepszy sposób na efektowną metamorfozę. Przekonaj się osobiście!

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button