Gdzie i jak prawidłowo zamontować wieszaki na ubrania?

Kiedy nie masz wystarczająco miejsca w szafie, wieszaki na ubrania mogą być prawdziwym ratunkiem. Zamiast rzucać płaszcz na oparcie krzesła lub w inne miejsce, gdy wracasz do domu, możesz go schludnie powiesić w pobliżu drzwi, aby nie było bałaganu. Nie musisz też być ekspertem od majsterkowania, żeby zamontować taki wieszak na ubrania. Wystarczy spojrzeć na te odpowiedzi na niektóre z najczęstszych pytań dotyczących wieszaków na ubrania, aby rozpocząć!

Gdzie zamontować wieszaki na ubrania?

Ściana przedpokoju w pobliżu drzwi wejściowych to świetne miejsce! Możesz też powiesić wieszaki na ubrania na ścianie w sypialni w pobliżu drzwi, co może być dobrą opcją, jeśli dzielisz dom i chcesz trzymać wszystkie płaszcze w swoim pokoju. Jeśli nie chcesz wieszać wieszaka na ubrania na ścianie, zdobądź kilka haczyków nad drzwiami i przesuń je przez górną krawędź drzwi do sypialni. To bardzo prosty sposób na dodanie haczyków do wieszania płaszczy w swoim pokoju.

Jak wysoko należy zamontować wieszak na ubrania?

Dobra wysokość wieszaków na ubrania to 1,5 m. Możesz jednak zawiesić wieszaki na ubrania niżej, jeśli chcesz, aby były łatwiej dostępne dla osób o każdym wzroście, na przykład dzieci. Tylko upewnij się, że nadal są wystarczająco wysoko, aby Twoje najdłuższe płaszcze i kurtki nie dotykały podłogi. Na przykład w miejscach publicznych wieszaki na ubrania mają często wysokość 1,2 m.

Jak zawiesić ciężki wieszak na ubrania na ścianie?

Zacznij od zaznaczenia lokalizacji otworów na śruby w stelażu na ścianie, a następnie zmierz odległość między dwoma otworami na wieszaku za pomocą taśmy mierniczej. Zmierz tę samą odległość na ścianie w miejscu, w którym chcesz powiesić wieszak na płaszcze i zrób małe oznaczenie ołówkiem na każdym końcu taśmy mierniczej.

Co jeszcze należy zrobić podczas montowania ciężkiego wieszaka na ścianie?

  • Przykręć stojak do kołków ściennych, jeśli to możliwe.
  • Sprawdź, czy za ścianą znajdują się kołki za pomocą wykrywacza kołków.
  • Użyj poziomicy, aby upewnić się, że taśma miernicza jest poziomo wypoziomowana w poprzek ściany, zanim zrobisz znaki. W przeciwnym razie Twój wieszak będzie krzywo wisiał!

Innym sposobem zaznaczenia otworów jest przytrzymanie wieszaka na ubrania w żądanym miejscu, sprawdzenie, czy jest wypoziomowany, a następnie mocne wciśnięcie śruby przez każdy otwór na śrubę w ścianę, aby wykonać małe wgłębienia w miejscu, w którym znajdują się śruby. Przed powieszeniem wieszaka wywierć otwory, w które trafią śruby. Wybierz wiertło, które ma nieco mniejszą średnicę niż śruby montażowe wieszaka i przymocuj je do wiertarki elektrycznej. Ostrożnie wywierć prosto w ścianie, gdzie znajduje się każdy znak, który zrobiłeś dla otworów na śruby. Po wywierceniu pierwszego otworu wyrównaj z nim pierwszy otwór wieszaka i sprawdź, czy drugi otwór nadal pokrywa się z drugim znakiem. Jeśli otwory na śruby mają za sobą kołki, wkręć wieszak bezpośrednio w kołki.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button