Dlaczego łóżko piętrowe to dobre rozwiązanie do pokoju dziecięcego?

Łóżko piętrowe to nie tylko marzenie wielu dzieci, ale także doskonały sposób na to, by w sposób funkcjonalny zagospodarować niewielką przestrzeń pokoju dziecięcego. Istnieje kilka typów takich łóżek, wśród których można wyróżnić te przeznaczone dla jednego dziecka, dla dwójki, a nawet dla trójki maluchów. Łóżka piętrowe mają wiele zalet, choć nie są też pozbawione wad, jednak te pierwsze przeważają na tyle, że warto się zastanowić poważnie nad zastosowaniem takiego rozwiązania.

Gdzie łóżko piętrowe sprawdzi się najlepiej?

Łóżko piętrowe to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim do niewielkich pokoi i mieszkań, gdzie ich zastosowanie pozwala na optymalne wykorzystanie niewielkiej ilości wolnej przestrzeni. Oczywiście w większych przestrzeniach takie rozwiązanie też sprawdzi się bardzo dobrze, tym bardziej, że na rynku dostępne są łóżka dla dzieci o bardzo różnych wysokościach i powierzchniach. Niektóre modele są wyposażone w dodatkowe akcesoria. Szczególne zainteresowanie budzą te, wyposażone w specjalną ślizgawkę, która nie tylko zwiększa jego estetyczne walory, ale także sprawia, że schodzenie z górnej części łóżka jest bezpieczniejsze i wygodniejsze dla dziecka. Ze względu na swoją charakterystyczną budowę nie znają one swojego zastosowania w stosunkowo niskich pomieszczeniach.

Łóżka piętrowe a bezpieczeństwo dzieci

Ze względu na to, że powierzchnia przeznaczona do spania na piętrowym łóżku znajduje się dość wysoko, jest to rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się wśród dzieci starszych, która mają co najmniej 6-7 lat. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet starsze dzieci w czasie spania na nim powinny być odpowiednio zabezpieczone. Dlatego warto wybierać jedynie te modele, które posiadają solidną barierkę bądź od zewnętrznej strony zostały wyposażone w podniesiony brzeg. Dla bezpieczeństwa bardzo istotne znaczenie ma także solidna konstrukcja łóżka. Przede wszystkim stelaż musi być na tyle mocny, by nie istniało ryzyko jego załamania, co mogłoby sprawdzić na dziecko bardzo poważne niebezpieczeństwo. Nie należy zapominać o zachowaniu odpowiednich odległości – pomiędzy łóżkami powinna wynosić co najmniej 1 m, natomiast pomiędzy górnym łóżkiem a sufitem minimum 85 cm.

Zalety łóżek piętrowych

Największą zaletą łóżek piętrowych jest bez wątpienia to, że idealnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach, w których mieszka więcej niż jedno dziecko, a co za tym idzie ciężko o ustawienie dla każdego z nich osobnego posłania. Jedno wspólne miejsce do spania dla każdego malucha pozwala zaoszczędzić więcej wolnej przestrzeni, którą można przeznaczyć na stworzenie komfortowego miejsca do zabawy czy nauki. Ponadto takie łóżko doskonale będzie pasowało do niewielkiego pokoiku zamieszkiwanego przez jedno dziecko. W tym przypadku również rozwiązanie to pozwoli na zaoszczędzenie więcej wolnej przestrzeni. Szczególnie dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest zakup łóżka, którego górna część przeznaczona jest do spania, w dolnej natomiast znajduje się biurko do nauki czy liczne  pojemne szuflady do przechowywania dziecięcych skarbów.

Wysokiej jakości łóżka dla dzieci oferuje WNM Group.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button