Dlaczego warto wybrać garnki granitowe?

Od niedawna na rynku pojawił się nowy rodzaj garnków, wykonane z granitu. Materiał ten jest solidny, praktyczny i służy przez wiele lat. Nadają się do przygotowania każdej potrawy. Więcej na ich temat poniżej.

Jakie są zalety garnków granitowych?

Garnki granitowe są twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne, które pozwalają na przygotowanie ulubionych posiłków. Aby je stworzyć, używa się wysokiej jakości stopy aluminium oraz stali i na koniec zabezpiecza się naczynie kilkuwarstwową powłoką granitową, używając wysokie ciśnienie. Przyczynia się to do tego, że garnki odznaczają się solidną i mocną konstrukcją, jednak nie są masywne i ciężkie. Nie są one także podatne na zarysowania i można używać metalowe sztućce, które nie niszczą powierzchni. Powłoka granitowa ma idealne właściwości antyadhezyjne.

Do zalet można także zaliczyć równomierne rozprowadzanie ciepła bez nadmiernego przegrzania potrawy.  Zestaw takich garnków nie kosztuje dużo i składa się ze wszystkich potrzebnych naczyń. Warto wiedzieć także, że naczynia posiadają indukcyjne dna, które można używać w nowoczesnych kuchniach. Szukając dobrych modeli w dobrej cenie warto wejść na stronę Europ24.pl

Co warto jeszcze wiedzieć garnkach granitowych?

Garnki granitowe są idealne do wszelkich źródeł ogrzewania, nie tylko do tradycyjnych kuchenek gazowych elektrycznych, ale także do płyt indukcyjnych. Do gotowania potrzeba tylko niewielkiej ilości wody czy tłuszczu. Do dna garnka nic się nie przypala ani nie przywiera. Wyróżnia się powłokę non-stick, na której można smażyć bez użycia tłuszczu i także można je utrzymać łatwiej w czystości bez potrzeby szorowania. Warto pamiętać, że nie poleca się przegrzewania się tego rodzaju patelni i można kupić model wyposażony we wskaźnik temperatury. W taki sposób łatwiej przygotować potrawę można uniknąć poparzenia podczas jej mycia. Naczynie nie powinno zostać wykonane z materiałów zawierających nikiel i metale ciężkie. Patelnie granitowe nie zawierają takich substancji i są wolne od PTFE i PFOA. Przed zakupem warto sprawdzić, czy naczynie ma odpowiednie oznaczenia. Można także zauważyć estetyczny walor patelni, ich design przypomina powierzchnię granitu. Naczynia granitowe są zatem nie tylko funkcjonalne, ale także gustowne. Decydując się na te naczynia, możemy być pewni, że będzie nam służyć przez wiele lat. Można je także widzieć jako ozdoba w kuchni, która dopasuje się do reszty.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button