Biurko dla nastolatka – jakie wybrać?

Biurko jest potrzebne każdemu nastolatkowi do odrabiania zadań, ale może przy nim również czytać ulubione książki i grać na komputerze. Na wybór biurka warto poświęcić nieco czasu, ponieważ będzie służyć co najmniej kilka lat. Czym kierować się przy jego wyborze? Jakie cechy powinno mieć biurko młodzieżowe?

Optymalna wysokość biurka młodzieżowego – jak ją ustalić?

Wielkość biurka, ale przede wszystkim jego wysokość, ma szczególne znaczenie dla komfortu i zdrowia nastolatka. Dzieci w wieku szkolnym, a w szczególności w wyższych klasach, mają dużo nauki i spędzają mnóstwo czasu, odrabiając lekcje. Ważne, aby biurko młodzieżowe miało odpowiednią szerokość, która umożliwi postawienie na nim laptopa lub ekranu komputera, a także rozłożenie książek lub zeszytów. Natomiast kluczową rolę w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas nauki odgrywa wysokość biurka.

W wieku kilkunastu lat część dzieci rośnie gwałtownie, dlatego przeglądając biurka młodzieżowe, trzeba uwzględnić ten fakt. Biurko będzie dostosowane do potrzeb nastolatka, jeżeli siadając przy nim, będzie miał proste plecy i będzie mógł oprzeć ręce o blat bez konieczności ich nadmiernego zginania. Pomiędzy ramieniem a przedramieniem powinien powstać kąt prosty. Stopy powinny być w pełni oparte o podłoże. Jeżeli dziecko nie jest wysokie i nie przeszło jeszcze fazy intensywnego wzrostu, a jego stopy nie są w pełni oparte o podłogę, można dokupić podnóżek. Gdy podrośnie, nie trzeba będzie kupować nowego biurka.

Czy tylko wybór biurka dla nastolatka ma znaczenie?

Ze względu na intensywny rozwój fizyczny kilkunastoletniego dziecka nie tylko biurko powinno być przystosowane do jego potrzeb. Aby biurko dla nastolatka posłużyło kilka lat, warto zwrócić uwagę również na wybór odpowiedniego krzesła. Najlepszym rozwiązaniem jest fotel z regulacją wysokości. Wówczas łatwo zadbać o komfort podczas pracy przy biurku.

Biurko młodzieżowe wysokiej jakości – bezpieczeństwo i długotrwałe użytkowanie

Dobre biurko dla nastolatków jest wykonane z materiałów wysokiej jakości i starannie dopracowane. Wyróżnia się solidnością oraz wytrzymałością, dzięki czemu służy przez wiele lat. Na stronie Pinio.com.pl znajdziesz niejedno drewniane biurko młodzieżowe, które ma odpowiednie certyfikaty potwierdzające spełnienie polskich i europejskich norm jakościowych. Biurka z płyt laminowanych oraz litego drewna bukowego lub sosnowego to trafiony wybór w przypadku nastolatków, ponieważ charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Estetyka biurka młodzieżowego

Nastolatki mają swój gust, dlatego często chcą urządzać pokój w niekonwencjonalnym stylu i upierają się przy niepraktycznych barwach. Warto jednak przekonać latorośl do zakupu biurka w neutralnym kolorze, ponieważ umożliwi to dowolną zmianę aranżacji pomieszczenia bez konieczności wymiany mebli. Białe i beżowe biurka lub w jasnym odcieniu naturalnego drewna są najlepszym pomysłem. Jasne barwy działają kojąco na układ nerwowy i doskonale komponują się ze wszystkimi kolorami.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button