Zegar ścienny, którym zaakcentujesz wystrój swojego wnętrza

Zegary ścienne są zwykle uważane za nudne i staromodne elementy dekoracyjne. Jeśli jednak zostaną mądrze dobrane, mogą stanowić znakomity dodatek do wystroju Twojego domu i przenieść go na zupełnie nowy poziom. Włoscy projektanci zegarów w firmy CalleaDesign wpadli na kilka świetnych pomysłów na odnowienie ścian dzięki ich walorom funkcjonalnym.

Zegary ze strefami czasowymi

Jeśli masz członków rodziny mieszkających w różnych częściach świata lub po prostu chcesz spróbować czegoś kreatywnego, możesz umieścić zestaw zegarów na ścianie, a każdy zegar ustawiony jest w innej strefie czasowej. Ale możesz także zastosować zegar ze strefami czasowymi. Kompaktowe rozwiązanie, które ułatwi obserwowanie przemijającego czasu na różnych strefach czasowych. Od teraz wiesz jaka godzina jest na końcu świata. Jeśli prowadzisz biuro międzynarodowe to z pewnością będzie to duże ułatwienie w komunikacji i wykluczy wpadki związane z powitaniem na początek rozmowy. Spójrz na zegar i powiedz dzień dobry zamiast dobry wieczór. Twoi goście z pewnością będą nimi zaintrygowani.

Jedność w różnorodności

Na jasnej ścianie można umieścić zegary o różnych kształtach i rozmiarach w postaci asymetrycznej grupy lub uporządkowanego wzoru. Według projektantów taki wzór byłby wielkim dziełem sztuki i z pewnością przyciągnąłby uwagę każdego, kto wejdzie do twojego salonu. Forma kwiatowa będzie współgrała z jednolitą tapetą, dodają interesującego akcentu. Zegary o wymyślnych formach uzupełnią Twoje wnętrze w szczególny sposób. Odejdziesz tym samym od nudnych zegarów z okrągłym lub kwadratowym cyferblatem. Kup zegar w formie żagla lub róży wiatrów i spraw nim prezent i wielką przyjemność obdarowywanemu żeglarzowi.

Spróbuj minimalizmu

Zamiast inwestować w kilka skomplikowanych zegarów, możesz również zainwestować w pojedynczy element, który pasuje do motywu wystroju Twojego salonu. Możesz kupić wszystko, od antycznego, drewnianego zegara po nowoczesny, elegancki zegar ze stalową ramą. Cokolwiek zawiesisz na ścianie, upewnij się, że ten element jest wystarczająco elegancki, aby był w centrum uwagi. Najbardziej minimalistycznym rozwiązaniem będzie jednak rozwiązanie, kiedy zawieszamy mechanizm ze wskazówkami, a tarczą będzie kolor i struktura ściany. Dodatkowo niektóre modele zegarów mają oznaczenia wskazówek naklejane na ścianie, co uławia prawidłowe odczytanie czasu nie zatracając jednocześnie minimalistycznej formy. Ciesz się prostotą za pomocą zegara naklejanego na ścianę.

Nadaj indywidualny charakter

Personalizacja zegarów ściennych stała się dość popularna w dzisiejszych czasach. Eksperci od wystroju wnętrz sugerują spersonalizowanie zegarów ściennych za pomocą zdjęć członków rodziny, indywidualnego motta lub sentencji. Alternatywnie możesz użyć nazw miast, do których podróżowałeś, aby zmodyfikować swój zegar ścienny. To byłaby idealna wizytówka Twoich przygód. Wystarczy kontakt z producentem poprzez sklep internetowy GaleriaLimonka.pl i ustalenie szczegółów. Można także zamówić zegar o indywidualnej kolorystyce, aby dopasować go do pozostałych elementów wyposażenia. Tym samym staniesz się posiadaczem jedynego na świecie zegara o takim wyglądzie.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button