Trafione prezenty – jak wybrać klocki dla dziewczynki?

Klocki dla dziewczynki to często poszukiwana zabawka na prezent. Tego typu akcesoria umożliwiają dzieciom rozwój zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Wśród klocków odnaleźć można wiele zestawów odpowiednich i atrakcyjnych dla pociech w różnym wieku. Poszukując trafionego podarunku dla dziecka, warto sięgnąć po zabawki dla danej grupy wiekowej. Zaleca się również zwrócić uwagę na preferencje i zainteresowania danej pociechy. Jakie zabawki warto wybrać?

Podarunki dla młodszych dzieci

Planując zakup klocków dla dziewczynki w wieku poniżej trzech lat, warto postawić na możliwość rozwoju motoryki i funkcji manualnych. Wykorzystywane na tym etapie rozwoju akcesoria powinny zapewniać ćwiczenie chwytania i układania różnych przedmiotów. Wśród ciekawych rozwiązań pojawiają się klasyczne klocki drewniane oraz duże modele z tworzyw sztucznych. W tej kategorii odnaleźć można ponadto wiele rodzajów klocków sensorycznych, które umożliwią stymulację kilku zmysłów podczas zabawy. Korzystnym rozwiązaniem dla dziewczynek dwuletnich będą też układanki z klocków. Pojawiają się tutaj drewniane elementy, które należy dopasować w celu ułożenia obrazka. Te ostatnie mogą przedstawiać np. zwierzątka z farmy lub lasu, księżniczki, misie i postaci z bajek. Odpowiednie klocki dla dziewczynki w tym wieku to też pierwsze zestawy tematyczne. Zwykle umożliwiają stworzenie określonych budowli z kilku dużych, plastikowych fragmentów. Do zestawów dołączone są też figurki postaci i zwierzątek związanych z motywem przewodnim zabawki.

Atrakcyjne klocki dla starszych dziewczynek

Kilkulatki z pewnością docenią możliwość tworzenia bardziej skomplikowanych konstrukcji i rozbudowanych zabaw fabularnych. Klocki dla dziewczynek powyżej 5. roku życia mogą nawiązywać do różnych światów fantastycznych. Pojawiają się wśród nich między innymi zestawy z motywami z popularnych bajek i filmów. Wiele atrakcyjnych zestawów przedstawia zamki księżniczek, chatki czarownic lub świat elfów. Z klocków zbudować można również dom wróżki, kawiarnię czy stadninę dla kucyków. Starszym dziewczynkom zainteresowanym konstruowaniem, do gustu z pewnością przypadną też zestawy umożliwiające budowę pojazdów i różnych miejskich budynków. Klocki dla dziewczynki w wieku szkolnym to też zestawy nawiązujące do popularnych dzieł kultury. Zastanawiając się, jaki zestaw podarować dziecku, należy wziąć pod uwagę jego zainteresowania. Starszym dzieciom spodobają się akcesoria nawiązujące do hobby. Maluchom w wieku przedszkolnym warto proponować klasyczne klocki drewniane i takie, które umożliwiają układanie na wiele sposobów.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button