Skrzynki pocztowe – komfort i elegancja

Skrzynka pocztowa to ważny element aranżacji przestrzeni wokół domu. Z punktu widzenia estetyki otoczenia rzadko kiedy o niej myślimy, jednak jeśli chodzi o funkcjonalność, skrzynka na listy ma duże znaczenie – niezależnie od tego, czy mieszkamy w domku jednorodzinnym na wsi, w kamienicy w centrum miasta czy w nowoczesnym apartamentowcu.

Skrzynki pocztowe - komfort i elegancja 2Zacznijmy od tego, że posiadanie skrzynki pocztowej jest obowiązkiem. Nakłada go na nas art. 127 ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe. Co więcej, za brak skrzynki na listy prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej może na nas nałożyć karę – od 50 zł do nawet 10 000 zł. Mieszkając w budownictwie wielorodzinnym nie musimy się obawiać – w razie jakichkolwiek uchybień tej materii prezes UKE wyciągnie konsekwencje wobec zarządcy lub właściciela budynku, a nie wobec lokatorów poszczególnych mieszkań. Jeśli jednak mieszkamy w domu jednorodzinnym lub bliźniaku, obowiązek montażu euroskrzynki spoczywa na nas.

Skrzynka na listy wciąż niezbędna

Skrzynki pocztowe - komfort i elegancja 3Młodsze pokolenia coraz rzadziej korzystają z tradycyjnej poczty. Zamiast listów wysyłamy SMSy i e-maile, rachunki opłacamy przez internet, kartki pocztowe również odchodzą do lamusa. A jednak nawet w dzisiejszych czasach skrzynka pocztowa bywa niezbędna i niezastąpiona. Wszelka korespondencja urzędowa, sądowa, ważne wiadomości z banku wciąż mają formę papierową i są dostarczane za potwierdzeniem odbioru, więc w razie naszej nieobecności w domu listonosz musi mieć możliwość zostawienia awiza. Podobnie zakupy zamawiane przez internet i dostarczane przez pocztę – brak skrzynki na listy powoduje, że możemy nawet nie dowiedzieć się, że paczka na nas oczekuje.

Eleganckie i nowoczesne skrzynki pocztowej

Trudno więc zaprzeczyć, że skrzynka na listy wciąż bywa potrzebna i z pewnością warto ją mieć. Zwłaszcza, że do wyboru mamy mnóstwo różnorodnych modeli, które są nie tylko praktyczne, ale również bardzo estetyczne, harmonijnie korespondując z innymi elementami aranżacji przestrzeni wokół naszego domu. W sklepie internetowym, specjalizującym się w sprzedaży skrzynek na listy, znajdziemy szeroki wybór modeli wiszących (do montażu na drzwiach budynku, bramie czy słupku ogrodzeniowym) oraz wolnostojących (skrzynki pocztowe na słupku sprawdzą się doskonale, jeśli nasz dom od drogi dzieli pewna odległość) w różnych kolorach, wykonanych z wysokiej jakości materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Nowoczesne skrzynki na listy skutecznie chronią naszą korespondencję i paczki nie tylko przed deszczem i śniegiem, ale też przed dostępem osób niepowołanych – solidna konstrukcja sprawia, że przesyłek nie da się wyjąć, nie posiadając klucza do skrzynki.

Skrzynki pocztowe - komfort i elegancja 4Do wyboru mamy też wiele modeli z dodatkowymi funkcjonalnościami – przykładem mogą tu być skrzynki pocztowe z domofonem lub wideodomofonem, które zwiększają bezpieczeństwo domu i jego mieszkańców. Jeśli jesteśmy zwolennikami czasopism w tradycyjnej formie, wato zainwestować w skrzynkę na listy z tubą na prasę – osobna przestrzeń na gazety ułatwi nam segregowanie korespondencji. A to jeszcze nie wszystko: w ofercie znajdziemy też skrzynki pocztowe przelotowe bądź duże skrzynki stojące, idealne dla osób, które zamawiają dużo przesyłek o większych gabarytach. Jak widać, wybór jest naprawdę ogromny, z łatwością możemy więc połączyć funkcjonalność i estetykę, wybierając taką skrzynkę na listy, która w największym stopniu spełni nasze oczekiwania.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button