Ocieplanie poddasza. Największe zagrożenia dla izolacji

Początek jesieni to czas na zamknięcie inwestycji. Jednym z etapów są prace związane z izolacją. Brak mrozów czy skrajnie wysokich temperatur, zapewniają najlepsze warunki dla wykonania trwałego i skutecznego ocieplenia. Dotyczy to zwłaszcza prac tak wymagających jak ocieplenie poddasza.

Jednak nawet izolacja wykonana w odpowiednich okolicznościach, może po pewnym czasie ujawnić wady. Z czego wynikają i jak ich uniknąć? Jakie materiały do izolacji wybrać, by mieć gwarancję wieloletniej satysfakcji?

Ocieplanie poddasza. Uważaj na mostki termiczne

Dobry wybór ocieplenia poddasza może pomóc utrzymać nawet do 30 procent więcej ciepła wewnątrz pomieszczenia w zimnych miesiącach oraz zachować cenny chłód podczas upałów. Na drodze do tego celu mogą jednak stanąć mostki termiczne – miejsca, które ze względu na swoją nieszczelność, wspierają wymianę temperatur między wnętrzem domu, a jego otoczeniem.

Mostki termiczne mogą być skutkiem niewłaściwego wykonania izolacji lub złego doboru materiałów. W przypadku ocieplania poddasza, kluczowe są oba czynniki. Dotyczy to zwłaszcza skomplikowanych konstrukcji dachowych, mogą one bowiem utrudniać dopasowanie warstwy izolacyjnej, zwłaszcza, jeśli składa się ona ze stałych elementów, które trzeba ciąć i łączyć ze sobą.

Technologią, która niemal całkowicie redukuje ryzyko powstawania mostków termicznych jest natryskowa piana PUR (sprawdź system Crossin Attic Soft), która daje jednolitą, bezspoinową warstwę, pokrywającą każdą szczelinę, bez względu na jej umiejscowienie.

izolacja poddasza pianą poliuretanową Crossin
izolacja poddasza pianą poliuretanową Crossin

Ocieplanie poddasza. Zrezygnuj ze stałych elementów

Przewaga piany natryskowej PUR nad izolacją tworzoną ze stałych elementów może uwidocznić się także po kilku miesiącach lub latach. Ze względu na fizyczne właściwości ocieplenia z gotowych warstw izolacji, ich jakość maleje wraz z upływem czasu z dwóch głównych powodów: osuwania się stałych fragmentów izolacji oraz porównywalnie wysokiej nasiąkliwości. Przemieszczające się elementy ocieplenia tworzą szczeliny i wspomniane wyżej mostki termiczne. Natomiast stopniowe pochłanianie wilgotności z otoczenia znacznie osłabia właściwości izolacyjne.

Ocieplanie poddasza. Wyeliminuj alergeny

Wysoka nasiąkliwość to także zwiększone ryzyko pojawiania się wewnątrz warstwy izolacji pleśni, porostów, grzybów i innych alergenów. Dla wrażliwych na uczulające cząsteczki mieszkańców, może się to stać po kilku latach niebagatelnym problemem, wymagającym nie tylko leczenia, ale i kosztownego, generalnego remontu. Wykorzystanie do ocieplania poddasza piany natryskowej PUR o maksymalnie zredukowanej nasiąkliwości pozwoli uniknąć tak przykrych doświadczeń. Badanie piany natryskowej PUR Crossin Attic Soft potwierdziło brak rozwoju pleśni i grzybów na powierzchni warstwy izolacyjnej.

Mimo wszystkich wymienionych zalet piany natryskowej PUR, należy pamiętać, że pełną satysfakcję daje nie tylko dobra technologia, ale też właściwe jej zastosowanie. Wybierając izolację dla swojego domu, zadbaj więc o doświadczonych fachowców, którzy ocieplą Twój dom z należytą precyzją.

Jeśli szukasz idealnego rozwiązania, zdecyduj się na produkty firmy Crossin Insulations. Zapewnia ona nie tylko nowoczesne rozwiązania technologiczne, ale dzięki Autoryzowanym Wykonawcom również specjalistyczne wsparcie w zakresie ich montażu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button