Philips Hue – gniazdka, żarówki, mostki – tłumaczymy! Nasza prosta instrukcja

Inteligentne oświetlenie to wygodny system, pozwalający na zdalne sterowanie światłem w Twoim domu. Dzięki niemu możesz włączać i wyłączać światło oraz dopasować jego kolor i intensywność bez ruszania się z miejsca. Światła kontrolujesz przy pomocy aplikacji mobilnej, sterownika bądź asystenta głosowego. Szeroki wybór lamp pozwoli Ci dopasować odpowiednie do aranżacji wnętrza, a także ogrodu. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem montażu inteligentnego oświetlenia, by działało prawidłowo.

Jaki sprzęt jest potrzebny, aby inteligentne oświetlenie funkcjonowało prawidłowo?

Podczas projektowania inteligentnego oświetlenia należy przede wszystkim dopasować źródło światła, uwzględniając specyfikę każdego pomieszczenia. Inne światło sprawdzi się w sypialni, a inne w kuchni. Bogata oferta Philips Hue pozwala także zaprojektować oświetlenie schodów lub oświetlenie nocne zamontowane wzdłuż ścian. Dzięki czujnikom światło włączy się samo, a Ty będziesz poruszać się po domu w nocy bez większych problemów.

Sprawdź pełną ofertę inteligentnego oświetlenia Philips Hue: https://www.komputronik.pl/category/18144/inteligentne-oswietlenie,philips.html

Inteligentne oświetlenie pozwala sterować światłem spoza domu. Mostek umożliwia podłączenie do 50 żarówek i akcesoriów oraz skonfigurowanie parametrów tak, aby dopasować aranżację świetlną do indywidualnych potrzeb. Po pobraniu aplikacji i ustawieniu wszystkich procedur, regulacji czasowych, intensywności, możesz kontrolować światło nawet z pracy lub sklepu, w którym robisz zakupy. Dzięki temu światła zapalą się tuż przed Twoim powrotem do domu.

Sterowanie inteligentnym oświetleniem

Elementem, który sprawia, że inteligentne oświetlenie jest tak wygodne, jest system sterowania. Dzięki aplikacji korzystającej z technologii Bluetooth, możesz włączać i wyłączać światła przy pomocy tabletu lub smartfonu. Produkty Philip Hue wykorzystują także bezprzewodową technologię ZigBee, która wymaga instalacji mostka. ZigBee świetnie sprawdza się na dużych powierzchniach z wieloma punktami świetlnymi. Technologia ta pozwala na wykorzystanie pełnych możliwości inteligentnego oświetlenia.

Czym jest mostek i do czego służy?

Mostek stanowi mózg inteligentnego oświetlenia. Steruje on działaniem systemu, odpierając polecenia z aplikacji, a następnie reguluje światła według instrukcji. Można podłączyć do niego nawet 50 żarówek, co zapewnia oświetlenie w domu i na zewnątrz. Dodatkowo do mostka możesz podłączyć do 12 akcesoriów, w tym regulatory ściemniania i czujniki ruchu, aby jeszcze bardziej zautomatyzować dom.

Sprawdź ceny mostka Philips Hue: https://www.komputronik.pl/product/376149/philips-hue-mostek.html

Podłączając światła do mostka, możesz sterować nimi spoza domu. Jeśli chcesz, możesz włączyć światła pod swoją nieobecność, aby odstraszyć nieproszonych gości. Możesz także zapalić światła tuż przed swoim powrotem, tak aby nie wchodzić do ciemnego, nieprzyjaznego domu.

Czym jest Smart Plug i do czego służy?

Smart Plug, czyli inteligentne gniazdko, umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem, które jest do niego podłączone. Jeśli podłączymy do niego tradycyjną lampę, stanie się ona elementem inteligentnego oświetlenia. Umożliwia także sterowanie przez polecenia głosowe. Po połączeniu z mostkiem możliwe jest również sterowanie światłem spoza domu. Wiele inteligentnych gniazdek pozwoli Ci na monitorowanie zużycia energii, także przez wyłączanie urządzenia w trybie czuwania. Takie rozwiązania pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze i energię elektryczną. Smart Plug pozwoli również na ustawienie harmonogramów pracy urządzeń. Możesz skonfigurować system tak, by gniazdko wstrzymało zasilanie urządzenia w godzinach, w których jesteś w pracy lub śpisz. Dla zwiększenia bezpieczeństwa w inteligentnych gniazdkach montuje się czujniki przepięciowe i przegrzania.

Gniazdka Smart Plug nie wymagają montażu. To nakładka na tradycyjne gniazdko, zaprojektowana tak, aby była łatwa w użyciu i wyglądała estetycznie. Można je szybko skonfigurować z mostkiem. Nakładki Smart Plug są kompatybilne z systemem Philips Hue.

Gniazdka Philips Hue w ofercie Komputronik: https://www.komputronik.pl/product/660194/philips-hue-smart-plug-inteligentne-gniazdko.html

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button